Една десета раздели кюстендилска гимнастичка от медал на турнира „Руми и Албена“

Отлично представяне на килима в морската ни столица Варна направи кюстендилската гимнастичка Леонор Божанова. Талантливата грация зае престижното 5-о място в многобоя на международния турнир „Руми и Албена“ във Варна от 24 гимнастички. Само една десета раздели състезателката на клуб „Велбъжд“ от спечелването на отличие в категория деца до 10 години. Възпитаничката на треньорката Валя Машова се класира 4-та на въже и 5-а в съчетанията без уред.

„Много сме доволни, Леонор игра много добре. Не сме класирали на толкова предно място дете в многобоя в този силен турнир. Главен съдия бе 3-кратната световна шампионка Мария Петрова“, заяви треньорката на Леонор Божанова, Валя Машова.

Гимнастичките от „Велбъжд“ се готвят за участие в международен турнир в Нови Сад и предстоящите републикански първенства.

Снимка: Леонор с треньорката си Валя Машова