Четири момичета от „Спортика“ се подготвят усилено за предстоящите мачове в Шампионската лига при жените. Само преди месец отборът от Благоевград спечели историческото второ място в родния шампионат и много от момичетата ктанаха желани от други отбори.“Спортика“ бе създаден като отбор едва през 2006 г и за кратко време израстна страшно много. Ръководството на българския вицешампион реши да преотстъпи Евдокия Попадинова и Венидона Сърбинска на шампиона НСА. Други две националки Вероника Гоцева и Кристина Петрунова пък бяха преотстъпени на шампиона на Македония „Билянини извори“. Момичетата от Охрид се паднаха в много тежка група с гръцкия шампион ПАОК, естонския първенец „Парну“ и финландския ПК35. Домакин на турнира е Финландия.
Групата на българския шампиона НСА изглежда малко по-приемлива. НСА играе първо с „Конак Беладиеспор“ Турция, после с шампиона на Уелс „Кардиф сити“ и накрая с домакините на турнира „Сараево“ от Босна и Херцеговина. И през миналата година от НСА взеха под наем звездата на „Спортика“ Евдокия Попадинова , която само на 16 години дебютира в Шампионската лига.
Ръководството на „Спортика“ е преотстъпило и четирите националки само за квалификациите в Шампионската лига и от 20 август нататък и четирите ще играят отново за благоевградския отбор.