„Балкан” поля със студен душ „Рилецо” в собствената му зала – 91:82

Filed under: Баскетбол,Спорт |

Самоковци наваксаха изоставане от 18 точки, малко не им стигна за обрат в края

257-22-02-vasil1-Rilski-Balkan„Балкан” спря победния ход на „Рилски спортист” в първенството и го свали от върха след 91:82 в бушуващата „Арена Самоков”. Така ботевградчани постигнаха втора гръмка победа след успеха над КК „Кожув” в Балканската лига миналия вторник.

Гостите започнаха по-добре двубоя и още след първите 10 минути поведоха с 30:20 с поредица от бързи атаки. Във втория период момчетата на Аце Тодоров затвърдиха превъзходството си и с точен мерник на Станимир Маринов и Ноа Далман качиха разликата до 13 пункта – 51:38.

Домакините обаче не се отчаяха и се хвърлиха да обръщат статуквото на паркета веднага след антракта. Разиграха се Еван Равънел и Шон Барнет и минута и половина преди края на третата четвърт светлинното табло показваше 65:66.

Вместо да задържат инерцията, подопечните на Росен Барчовски позволиха на съперника да отбележи 2-3 важни коша и да се оттегли с аванс от 7 точки след 30 минути игра (72:65).

В последните минути „скиорите” тръгнаха ва банк и с отлична стрелба на Равънел доведоха резултата до 79:80 четири минути преди сирената. Тройка на Павел Маринов 2,30 мин преди края обаче сякаш ги пречупи и те трябваше да излязат с наведени глави от „Арена Самоков”.

„Зелените” имаха по-добри показатели в статистиката след срещата. Иван Лилов и компания вкараха 44 срещу 32 точки под коша, а и реализираха 19 пъти след грешки на съперника.

Освен това ботевградчани показаха по-добра успеваемост от средно разстояние – 61:46 %, и осъществиха 20 асистенции срещу 14 на самоковци.

Най-добри показатели след двубоя в редиците на „Рилецо” имаха американците Шон Барнет (21 точки и 7 борби) и Еван Равънел (20 т. и 12 овладени топки).

В следващия кръг е поредното дерби през сезона – „Левски” – „Рилски спортист”. Дуелът ще се играе в събота от 19,00 часа в столичната зала „Овергаз Арена”.

Снимката: Шон Барнет (с топката) стреля към коша въпреки отчаяната съпротива на национала Иван Лилов.