Кюстендилската школа по снукър с двама представители на четвъртия ранкинг турнир

Лъчезар Гергов среща младата надежда Георги Величков, Юлиян Петров се изправя срещу Михаил Ангелов

292-22-03-krasi1-1_L. GergovДнес и утре в столичния клуб „Академията“ ще бъде домакин на двубоите от четвъртия ранкинг турнир по снукър. Надпреварата се очертава да бъде много оспорвана, а сред 37 подали заявки състезатели са и двама представители на кюстендилската школа в този аристократичен спорт – Лъчезар Гергов и Юлиян Петров.

Кметът на кюсендилското село Граница – Гергов, започва своето участие от квлификационния кръг, където ще се изправи срещу 19- годишната млада надежда Георги Величков. Мачът днес е от 9,30 часа и ако кюстендилският състезател спечели на 1/16-финалите, ще се изправи срещу 24-годишния и четвърти в ранглистата Христо Сираков.

Юлиян Петков започва участие от 1/16-финалите, а негов съперник от 11 часа ще бъде Михаил Ангелов.

Лъчезар Гергов и Юлиян Петров, които защитават кюстендилската школа на националните ранкинг турнири, към момента заемат съответно 12-о и 14-о място в страната след трите турнира, съответно със 180 и 150 точки. Лидер с 900 точки, след като триумфира и в трите турнира, е Братислав Кръстев.

Квалификациите се играят 2 от 3 фрейма, финалът – 4 от 7 фрейма, а всички останали срещи във формат 3 от 5 фрейма.

Снимката:  Лъчезар Гергов