След 1:1 на почивката юношите на „Велбъжд“ се дадоха на „чуковете“ в контрола

На терена в Копиловци „Миньор“ надделя над кюстендилци с 3:1

29-23-02-krasi1-1_Velb_Minqr_kontrОтборът на „Велбъжд“ инкасира трето поредно поражение в изиграните до момента три контроли от зимната подготовка за първенството в Югозападната „В“ група. На терена в село Копиловци кюстендилци посрещнаха четвъртия след есенния полусезон – „Миньор“ (Перник), и след много здрав мач последният съдийски сигнал на рефера Владислав Борисов дойде при 1:3 за „чуковете“.

Още в 10 минута перничани откриха резултата след гол на Мартин Найденов, а малко след това новото попълнение на „Велбъжд“ Иван Иванов изравни за 1:1. До почивката и двата тима имаха по няколко положения, но до ново попадение така и не се стигна.

След първото полувреме старши треньорът на домакините Юлиян Кръстев, който за този мач разполагаше с 18 футболисти, пусна в игра юношите. Пернишкият тим през целия двубой игра с втория състав, давайки почивка на титулярите. В 68-ата минута Ивайло Цветков бе точен за 1:2, а крайното 1:3 за „Миньор“ оформи с второто си попадение Мартин Найденов.

За „Велбъжд“ срещата пропусна Мирослав Петров, който изгледа контролата, възстановявайки се от пневмония, както и Йордан Йовчев, който е на лекции в НСА.

„Стана много добра контрола и съм доволен от повечето играчи, както през първото, така и през второто полувреме. Някои, разбира се, има какво още да покажат и дадат от себе си“, сподели Юлиян Кръстев.

„В тази контрола в игра използвах нови 11 имена от проверката предния ден срещу „Септември“ (Симитли). Доволен съм от старанието на момчетата, все пак играхме срещу тимът нанесъл ни поражение през есента. Селекцията е приключена, очакваме развитието около Методи Костов в Казахстан и ако той ни напусне, ще търсим негов заместник. До седмица ще стане ясно“, коментира наставникът на „Миньор“ Юри Васев.

В събота и за двата тима предстоят нови проверки. „Велбъжд“ гостува от 14 часа на „Пирин“ (Благоевград), а „Миньор“ се изправя срещу лидера в „Б“ група „Марек“ (Дупница) в същия час на терена в село Вълково.

Снимката: Двата тима изиграха здрав и стойностен мач.