Победи за детските гарнитури на „Велбъжд“ във Футбол 7 и Футбол 9

10-годишните лидери след 4 кръга, Любослав Любомиров с нови три гола

81-22-02-krasi1-1_Futbol 9Победи постигнаха и трите детски тима на „Велбъжд“ в столичните първенства на Футбол 7 и Футбол 9. Цели 6 гола вкараха родените 2003 година за крайното 6;1 срещу „Рилски спортист“ (Самоков) в мач от втората фаза на група „Б“ във Футбол 7. Двубоят в „Драгалевци“ не започна добре за възпитаниците на Кирил Мицов, които допуснаха съперника да води с 0:1 през първото полувреме. Все пак всичко си дойде на мястото и в следващите две части кюстендилци направиха тотален обрат. За успеха на два пъти се разписаха Любослав Любомиров и Радослав Славев, а по едно попадение добавиха Димитър Ангелов и Любомир Любомиров. След изиграните 4 кръга, 10 годишните са еднолично лидери с пълен актив от 12 точки. Тази събота те играят от 16 часа срещу Оскар Е.Л.“, които са предпоследни едва с 1 точка.

Класическа победа записаха футболистите на „Велбъжд“, родени 2004 година. На „Баухаус Арена“ в кв. «Дружба» в двубой от Футбол 7 състезателите на Йордан Йовчев надиграха с 3:0 тимът на „Победа“. Кюстендилци поведоха с гола на Константин Йорданов, а Антоан Стоянов удвои резултата. Крайният успех оформи Любослав Любомиров, който и тази седмица се разписа за два различни тима и вкара нови три гола. Успехът изкачи 9- годишните с място нагоре и те вече са 8-и с 14 точки. В събота от 12 часа техен съперник е последният в подреждането „Барса -БГ“.

Втора поредна победа постигнаха кюстендилци във Футбол 9, родени 2002 г. с треньор Красимир Петков. На „Царско село“ те се наложиха с 2:1 над „Драгоман“. Точни за „Велбъжд“ бяха Християн Анастасов и Марио Евтимов. 11-годишните скочиха с три места в класирането и вече са на четвърто място с 6 точки, а в събота играят срещу „лъвчетата“ от 14.00 часа.

Снимката:  Втора поредна победа изкачи 11-годишните „Велбъжд“ на четвърто място във Футбол 9.