След нулево реми на „Бончук”: „Марек” стана шампион на „Б” група, Ивайло Паргов: Реалист съм и знам, че „А” група е съвсем друго ниво, предстои ни много работа, за да сме класен отбор

В неделя от 18,00 часа на стадион „Бончук” дупничани вдигат купата и стартират празненства по случай завръщането в майсторската дивизия

98-20-01-IMG_2249Марек” и “Добруджа” завършиха наравно – 0:0, в много здрав мач от поредния кръг на обединената “Б” група. Със спечелената точка отборът от Дупница обаче вече и на книга е победител във втория ни ешелон, след като преследвачът “Хасково” загуби у дома от “Спартак” (Варна) с 0:1.

98-20-01-IMG_2253Двубоят започна по-добре за гостите от Добрич, които още в първите 5 минути изпълниха 3 корнера. В 7-ата минута страхотен удар на капитана Симеон Симеонов от около 25 метра мина буквално на сантиметри от страничната греда на “Марек”. Само 3 минути по-късно Еньо Кръстовчев след грешка на Христозов остана очи в очи с вратаря Лазаров и се опита да го прехвърли, но стражът на “Добруджа” парира удара му. В началото на второто полувреме дупничани натиснаха. В 55-ата минута вратарят Лазаров успя да изпревари Бибишков, който бе останал сам срещу него, а малко по-късно страхотен удар от около 20 метра мина в опасна близост от вратата на гостите. В тези минути главният съдия Георги Давидов и помощниците му буквално изкараха извън нерви и спортно-техническия щаб на “Марек” и публиката на стадион “Бончук” с отсъжданията си.

Особено драматични бяха 4-те минути продължение, дадени от рефера. Най-напред домакините получиха право на изпълнение на фаул от границата на наказателното поле, но силният удар на Хаджиниколов отново бе париран от Лазаров. В ответната атака Спас Георгиев от „Добруджа” пък нацели напречната греда. Така срещата завърши без голове.

Изпълнителният директор на „Марек” Ивайло Паргов призна, че отборът е имал за цел да задържи първото място в класирането, след като го зае още в началото на първенството на „Б” група. „За мен беше много важно „Марек” да завърши на 1-во място. Това е нещо, към което цяла година се стремим. И от момента, в който оглавихме класирането, никога не сме били на второ място. Това показва колко труд е положил моят екип – от домакина до президента на клуба”, заяви Паргов, който обаче отбеляза, че има какво да се подобрява за участието в „А” група от лятото. „Реалист съм и знам, че „А” група е съвсем друго ниво. Добре съм запознат с класата на отборите в „А” група. На нас ни предстои много работа във всяко едно отношение”, заяви Паргов.

Колкото до мача с „Добруджа” (0:0), осигурил първото място в подреждането на втория ешелон, той коментира: „Имахме безброй ситуации, в които можехме да решим нещата. Само през първото полувреме имахме 4 стопроцентови положения за гол. Накрая пък можеше и да загубим, но мисля, че това беше единствената по-сериозна атака на гостите. Знаехме как ще бъдат подредени, умишлено играхме в такъв стил и съзнателно се прибрахме. Направихме страхотни контраатаки. Смятам, че стана хубав мач, липсваше само голът. Резултатът не бих казал, че е справедлив, но го приемаме”.

Последния си домакински мач в „Б” група отборът на „Марек” играе със „Спартак” (Вн) на 11 май (неделя) от 18 часа. Тогава на стадион „Бончук” ще има и празненства по случай завръщането на дупнишкия отбор в майсторската дивизия. „Иска ми се на мача на 11 май на стадиона да дойдат много повече хора. Мисля, че момчетата заслужават голяма подкрепа. Ще има и официална част, изпратили сме покани до всички, които са ни помогнали през годината, надяваме се да присъстват”, сподели Ивайло Паргов.

„Марек”: Михайлов, Николов, Лахчев, Виячки, Пидев (90-Бонев), Дим. Георгиев, Стоилов (55-Хаджиниколов), Андонов, Бибишков (73-Диков), Кръстовчев, Тончев