ВК „Миньор“ надви „Инвест банк Тетевен волей“ с 3:0 и ще играе в Суперлигата

100-22-05-Minior-PkВолейболистите на „Миньор“ победиха „Инвест банк Тетевен волей“ с 3:0 гейма в тетевенската зала „Георги Бенковски“ във втората плейофна среща и са новият член на Суперлигата. След пауза от 15 години перничани отново ще играят сред десетте най-добри отбори в родния шампионат. По наредба „Инвест банк Тетевен банк“ ще играе допълнителен бараж срещу състава на „Пирин“ (Разлог) през следващата седмица, но едва ли тетевенци ще могат да се противопоставят на деветия в класирането на Суперлигата.

Срещата между „Инвест банк Тетевен волей“ и перничани започна равностойно, като двата отбора се бореха за всяка точка с всички сили, но в края на първата част с 23:25 се наложиха гостите.

Във втория гейм по-активни бяха перничани, които поведоха в резултата от началото и поддържаха разлика от четири-пет точки, като в края биха с 19:25 точки.

В третата част, която бе най-кратка, домакините загубиха увереност в собствените си сили и загубиха с 22:25 за крайното 0:3 за „Миньор“.