Отборът на Александър Томаш отнесе с 1:0 и „Раковски” като гост

Футболистите от Банско продължават да играят феърплей, бранят авторитета на клуба

103-21-01-atanas_chipilovОтборът на „Банско” за пореден път доказа, че играе единствено и само за себе си. Така бе и в поредния мач, в който гостува на „Раковски” от едноименния град и успя да го победи с гол на Атанас Чепилов. Това попадение беше много красиво, след като при бърза контраатака Георги Ангелов изведе устремилия се по левия фланг Сергей Георгиев, който насочи топката към Атанас Чепилов и той не сгреши, прострелвайки вратаря на домакините за 0:1.
Като цяло гостуващият тим от Банско беше пълен господар на терена през първото полувреме. В 18-ата минута Сергей Георгиев изскочи сам срещу вратаря на „Раковски”, но насоченото кълбо излезе в аут отляво на вратата на домакините. При центриране от фаул в 22-рата минута Мартин Райнов извиси топката в наказателното поле на домакините, където с глава Калоян Стоянов уцели напречната греда. Много добро разиграване, отлични атаки по всички части на терена и несправедливо щеше да бъде, ако резултатът не бе в полза на гостуващия тим.
През втората част на двубоя отборът на „Банско” се прибра в собствената половина и разчиташе предимно на контраатаки в половината на домакините. Влезлите в игра Мартин Станкев и Герасим Заков раздвижиха нещата на терена в полза на „Банско” и по веднъж изскочиха очи в очи с вратаря на „Раковски”, но не успяха да го преодолеят.
Възпитаниците на Иван Танчовски търсеха начин поне за изравняване на резултата, за да подобрят точковия си актив и да си осигурят спокойно оставане в „Б” група и през следващото първенство, но това не се случваше. Защитата на отбора на „Банско” играеше много правилно и пресичаше опитите на нападателите на „Раковски” за стрелба навреме.
„Продължаваме да играем феърплей и през пролетния дял на първенството на „Б” група. Не играехме за нищо, но честно, и защитихме авторитета на клуба и града със спечелването на трите точки като гости. Изиграхме много силно първо полувреме и при по-точен мерник на нашите футболисти можеше да победим тима от Раковски с по-убедителна разлика. През втората част на срещата играхме по-предпазливо и така запазихме преднината си от първото полувреме”, сподели след мача Косьо Мирчев от треньорския щаб на „Банско”.