Голово шоу на стадиона в Сливница, „героите” нанизаха 7 на „Вихрен” и излязоха на първо място

Благой Пасков: Ще дадем нов шанс на Антонио Ласков, но ако продължава така, ще се разделим

193-21-01-Slivnitsa-2 copy

В голово шоу  на стадион „Сливнишки герой“ пред около 400 зрители отборът от Сливница разби гостите от „Вихрен” (Сандански) със 7:1 и оглави временното класиране на Югозападната „В“ група.

Мачът се игра при отлични условия, като преди началото му бе представен отборът и ръководството на домакините пред феновете. Двубоя изгледа новият шеф на ДЮШ на „Сливнишки герой” Румен Стоянов, а сред официалните лица бе и кметът на общината Васко Стоилов.

Срещата започна равностойно, като до 5-ата минута имаше по едно 100-процентово положение и пред двете врати. Първо още във 2-рата минута Светослав Саватов от гостите отправи страхотен изстрел от средна дистанция, който обаче Яначков изби с вещина в ъглов удар. Три минути по-късно Христо Бангеев опита същото упражнение, но вратарят Стоянов улови. Последваха няколко минути на пълен натиск на домакините, които търсеха бързо попадение. Това се случи в 20-ата минута, когато Михаил Петров изпълни ъглов удар, който прелетя над всички в наказателното поле, преди да попадне на крака на връхлитащия от втора позиция защитник Виктор Георгиев, който я заби в мрежата за 1:0.

Попадението успокои играта на момчетата на Венци Рангелов, те заиграха по-спокойно и това донесе резултат в 27-ата минута, когато Ивайло Цветков пое топката в наказателното поле, отигра я, тя се удари в ръката на защитник и се върна у него и той я прати в мрежата за 2:0.

Реферът Волен Чинков пък реши първо да отсъди дузпа, но след това даде авантаж и отчете гола. Гостите пък реагираха бурно, защото наистина сигнал бе подаден. Те претендираха да бъде отсъдена дузпа, която така или иначе може да не бъде отбелязана, но съдията бе непреклонен.

В 34-тата минута гостите имаха добър шанс да намалят, когато Илия Николов стреля от ъгъла на наказателното поле, топката тупна пред плонжиралия Яначков, премина под ръцете му и се удари в гредата, след което излезе в аут. Три минути по-късно дойде и най-чистото положение за санданчани, когато Христо Велев излезе сам срещу вратаря Ивайло Яначков, стреля, но излезлият да го посрещне страж изби в ъглов удар.

В 44-тата минута Ивайло Цветков-Пифа направи резултата класически, препарирайки Стоянов с удар от 22 метра за 3:0.

В 62-рата минута гостите намалиха след много красиво попадение на капитана на отбора Вангел Стоянов за 3:1. Това сякаш даде крила на „Вихрен” и отборът за няколко минути имаше инициативата. Тя обаче бе прекършена в 65-ата минута, когато влезлият като резерва голмайстор Николай Иванов напомни за себе си в типичен стил, като пое с гърди центриране на Кристиян Кочилов в наказателното поле и въпреки че бе с гръб към защитник и вратар, се завъртя елегантно и с топовен шут направи резултата 4:1.

В 72-рата минута Христо Бангеев показа висока класа, като овладя пас почти в центъра на терена, напредна, свали с финт защитник на земята и с техничен удар прати топката в мрежата за 5:1.

Стадионът стана на крака в 80-ата минута след уникално красива комбинация, довела до шесто попадение във вратата на гостите. Христо Бангеев нахлу успоредно на наказателното поле, навърза трима защитници и подаде на Николай Иванов, той пое топката и с пета я върна на дебютиралия с първия състав юноша на „Героя” Пламен Петков, а той я качи на главата на Кристиян Кочилов, който направи резултата 6:1. В 85-ата минута Николай Иванов постави черешката на тортата, когато отбеляза фамозен гол от 30 метра, като тупалката му направи красива парабола, прелетя над вратаря и се заби под гредата за 7:1 за кеф на сливнишката публика.

„Доволен съм от убедителната победа, която постигнахме срещу един добър отбор като „Вихрен”, в който играят много млади и талантливи футболисти. Нашите момчета играха на върха на възможностите си и почти всеки удар се превръщаше в гол във вратата на гостите. Футболистите на „Вихрен” се опитаха да играят открит футбол, което им прави чест. Радвам се, че пред 400 зрители направихме представянето на нашия отбор и зрителите станаха свидетели на осем гола”, заяви Петър Малинов – ст. треньор на „Сливнишки герой”.

Мнението си за загубата в Сливница даде и зам.-председателят на УС на ОФК „Вихрен” Благой Пасков: „Разочарованието за тази тежка загуба идва най-вече от няколко футболисти, на които разчитахме в това първенство. Дадохме шанс на халфа Антони Ласков да се върне във футбола, но засега това доверие не го оправдава. Това момче има много футболни качества, но не дава дори и 50% от притежаваното. Съвсем правилно е бил сменен от старши треньора Стойко Найденов на полувремето, защото постоянно се е разправял със своите колеги. Независимо от случилото се ще дадем нов шанс на Антонио Ласков и Васил Ташев и ако продължават така, с Ласков ще се разделим.

Снимка:

Футболистите на „Сливнишки герой” надиграха по най-убедителен начин гостите от Сандански.