„Рилецо“ остана втори под Аязмото, „Лукойл“ вдигна Купата на Стара Загора

Filed under: Баскетбол |

С втория отбор „скиорите“ изпуснаха домакина „Берое“ в края – 70:72

226-23-01-S igrata si...

„Рилски спортист“ зае второ място на силния турнир за Купата на община Стара Загора. В третия си мач от надпреварата самоковци паднаха със 70:72 от домакина „Берое“, но резултатът бе без значение за крайното класиране, тъй като минути преди това „Лукойл Академик“ обърна с 90:85 „Ямбол“ и спечели трофея.

Изходът от този двубой накара старши треньора на „Рилецо“ Росен Барчовски да даде почивка на трима от най-добрите си играчи – Йордан Бозов, Върнън Тейлър и Симеон Илиев. Капитанът и Тейлър изиграха 5 пълни мача през последните 10-ина дни и натоварванията им трябва да бъдат дозирани, за да са свежи за старта на Националната баскетболна лига.

В отсъствието на тримата с диригентската палка се нагърби най-високият баскетболист в родното първенство – 218-сантиметровият Иън Чайлс. 24-годишният дългуч от Манхатън заби 21 точки и взе 8 борби в подкошието за 31 минути на паркета в зала „Общинска“. Също толкова полезен бе и сънародникът на Чайлс – Тони Гуджино, който за пореден път игра с много хъс и желание и записа на сметката си актив от 15 пункта, 9 овладени топки и 8 асистенции.

Добри думи заслужава и най-младият в редиците на гостите – Александър Милов (19 г.), който започна дуела от пейката, но след влизането си в игра вкара 3 тройки и един наказателен удар за общо 10 точки.

Активът на „Рилски спортист“ в изиграните до момента 8 приятелски срещи по време на подготовката е положителен – 5 победи и 3 поражения. Тимът се справи с МЗТ (Скопие), „Фени Индустри“ (Кавадарци), КАО (Драма), „Лукойл Академик“ и „Ямбол“ и падна от румънския „Питещ“, „Лукойл“ и „Берое“.

Снимка: С играта си по време на подготовката баскетболистите на „Рилски спортист“ показаха, че са готови за новия сезон.