„Сливнишки герой“ прати „Рилецо“ в шеста глуха след здрав пердах с 4:0

75-23-01-vasil2-Nikola Boychev i saotbornicite mu...

„Рилски спортист“ продължава да е капо откъм точки през пролетния полусезон. Самоковци бяха отнесени с 0:4 при визитата си на „Сливнишки герой“ в отложен мач от 18-ия кръг на Югозападната „В“ група и се смъкнаха сред изпадащите. Това бе четвърто поредно поражение за възпитаниците на Петър Аджов, които в неделя приемат стойностния състав на „Миньор“ (Пк).

На стадиона в Сливница „Рилецо“ изигра стабилно първо полувреме, в което пропусна две чисти положения за гол чрез крилото Доменик Аврамов. Неумението на гостите да поразят целта им изигра лоша шега и с попадение на Николай Иванов домакините поведоха с 1:0.

В началото на втората част таранът на „оранжевите“ Георги Митров изпусна да изравни сам срещу вратаря Мирослав Григоров, а до края на срещата Героя не само запази преднината си, но и реализира нови три безответни гола. Имената си сред голмайсторите записаха Мариан Хаджиев, Румен Кереков и отново Ники Иванов.

„Рилецо“ все пак имаше реална възможност да стигне до почетно попадение, но младокът Йордан Йовев не успя да преодолее стража на състава от Сливница.

Интересно е да се отбележи, че официален дебют за домакините направи бившият играч на „Левски“, „Локомотив“ (Сф) и „Марек“ Тодор Христов. Крилото се отчете с две асистенции.

На снимката: Никола Бойчев (с топката) и съотборниците му вече са сред изпадащите