4-тият в света по спортна гимнастика Димитър Димитров игра хоро с 78 абитуриенти на раздяла с гимназията по строителство в Благоевград, очарователните Биляна Марчева и Светослава Караманчева продължават да учат архитектура

Filed under: Оживление |

Майката на спортиста Жанета Страшимирова: Гордея се със сина ми, пожелавам му да е жив и здрав и да печели още много състезания

Пом.-директорката Лилка Томанова плака на сбогуване с дванайсетокласниците

105-24-01-zname1

 Четвъртият в света по спортна гимнастика – 18-год. Димитър Димитров, бе сред 78 дванадесетокласници, които играха хоро под звуците на „Бяла роза” и целунаха знамето на раздяла с учителите си в двора на Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Васил Левски” в Благоевград. Митко се завърна преди дни от спортната надпревара във Варна, където се нареди на четвърто място във финала на земя от Световната купа по спортна гимнастика и акробатика.

105-24-01-zname3 105-24-01-zname4 105-24-01-zname5

„За първи път бях на такава голяма сцена, с толкова именити съперници. Въпреки това не бях притеснен и с помощта на публиката се справих добре. Доволен съм“, сподели с усмивка на лице Димитър.

Майка му Жанета Страшимирова стискаше палци, като проследи надпреварата от телевизионния екран. „Гордея се със сина ми, пожелавам му да е жив и здрав и да печели още много състезания”, коментира пред „Вяра” майка му Жанета Страшимирова от квартал ”Струмско”, която е шивачка. Миналата година Димитър Димитров  се представи много добре  на световно първенство по спортна гимнастика в Китай. Той беше най-малкият участник от националния отбор, треньор му е Александър Марков. Миналата година пък в Турция той завоюва трето място и стана шести в многобоя. Митко започва тренировки още от 7-годишен, първоначално треньор му е Любчо Солачки. Носител е на над 120 медала от международни, държавни и републикански състезания.

105-24-01 1-iakoruda6 105-24-01-dimitar dimitrov2

С официални тоалети и модни прически абитуриентите безброй пъти отброяваха от 1 до 12. Сред тях бяха и очарователните Биляна Марчева и Светослава Караманчева. ”Не срещнахме трудности при обучението, най-трудно бе през последната година, защото трябваше да изготвим 5 проекта”, обясниха абитуриентките, които ще продължат обучението си с архитектура. Сред завършващите бе и Даниел Синяков, който заминава на работа в ресторант в Португалия.

С мили думи директорката инж. Дочка Караджова поздрави завършващите абитуриенти от трите паралелки.

„Нека успехите ви носят увереност и сили, за да вървите напред и нагоре”, пожела на завършващите директорката. Пом.-директорката Лилка Томанова пък се просълзи на раздяла с дванайсетокласниците, като им обясняваше, че са най-добрите.

В страхотно настроение момичетата и момчетата от завършващия випуск 2015 безброй пъти преброиха от едно до дванадесет, после в колона по един целунаха училищното знаме.

Абитуриентите от Якоруда пък решиха в последния  учебен ден да бъдат с шалове, като момичетата сложиха розови, а пък момчетата – сини.

Снимките:

1 Абитуриентите безброй пъти преброиха от едно до дванадесет.

2    Биляна Марчева и Светослава Караманчева ще продължат обучението си с архитектура.

3  Завършващите играха хоро в двора на гимназията.

4  Пом.-директорката Лилка Томанова се просълзи на раздяла с дванайсетокласниците.

5 и 6  Абитуриентите от Якоруда в последния  учебен ден  бяха с шалове.

7 Димитър Димитров

 

 

Spread the love