„Рилски спортист“ стана отборен победител на държавния шампионат за деца в Самоков

Представителите на рилския град с 6 медала от надпреварата, окупираха върха с 67 точки

109-23-01-Snimka-001 109-23-01-Snimka-002

Успешен се оказа за самоковската борба държавният лично-отборен шампионат за деца, състоял се в зала „Никола Велчев“ в града. Местните състезатели спечелиха половин дузина отличия – две сребърни и четири бронзови, което помогна на клуба им „Рилски спортист“ да вземе титлата в отборното класиране с актив от 67 точки. Втори остана „Славия“ с 65, а трети се нареди съставът на „Локомотив-93“ (Вн) с 52 точки.

Сребърни медали заслужиха Якоб Дерменджиев в кат. 38 кг и Методи Методиев в кат. 47 кг. Двамата бяха измежду най-добрите в своите категории, като малко не им достигна да се качат на най-високото стъпало на почетната стълбичка. Дерменджиев падна в спора за златото от Рашид Рашид от Пловдив, а Методиев загуби финалната битка с Иво Стоянов („Славия“).

С бронз от шампионата се окичиха Георги Раев (66 кг), Димитър Ковачки и Георги Бошнаков (73 кг) и Християн Керефеин (+ 73 кг). Още няколко техни съотборници се наредиха в челото. Пети места заеха Васил Иванов (47 кг), Рашко Каменаров (59 кг), Георги Стоянов („Рилски спортист-2000“, 73 кг) и Валентин Валентинов (+ 73 кг). Седми позиции записаха Наско Лудов („Рилски спортист-2000“, 30 кг) и Христо Стоянов (38 кг), осми финишира Владимир Сусанин (38 кг), девети – Тодор Лудов („Рилски спортист-2000“, 32 кг) и Светослав Светославов (73 кг), а десети – Денислав Димитров („Рилски спортист-2000“, 35 кг).

Общо 228 борци от 30 клуба от цялата страна си оспорваха първите позиции в надпреварата. Най-многолюдна бе кат. 42 кг, където на тепиха се пуснаха рекордните 31 участници. Най-малко кандидати пък имаше в кат. 73 кг – 12 борци.

Призът за най-резултатен състезател стана притежание на Деян Ангелов (42 кг, „Васил и Георги Илиеви“), а за най-техничен участник бе провъзгласен Рашид Рашид (38 кг, „Локомотив“ – Пд).

Купите на победителите връчиха членът на Управителния съвет на федерацията по борба и зам.-кмет на Самоков Васил Сайменов и треньорите на състезателите.

Снимката: Ивайло Андреев

На снимка 1: Якоб Дерменджиев (вляво) остана втори в кат. 38 кг.

На снимка 2: Методи Методиев (вляво) взе сребро при 47-килограмовите.