„Миньор“ тресна „Германея“ за едно полувреме

181-21-03-Ivo Raikov

Отборът на „Миньор“ тресна „Германея“ с 3:0 на стадиона в Сапарева баня за едно полувреме в първия кръг на Югозапада. Срещата започна равностойно, като домакините заложиха на малко по-твърда игра, която им изигра лоша шега в края на първата част. В 42-рата минута за втори жълт и респективно червен картон от игра бе изгонен халфът Георги Везенков. С човек повече перничани наложиха своя стил на игра и след почивката вкараха три гола. В 64-тата минута Иво Райков проби отдясно, след което центрира в наказателното поле на Евгени Спасов, където Даниел Стефанов засече подаването с глава и вкара топката в далечния ъгъл на вратаря за 0:1. Десет минути по-късно Александър Димитров центрира от фаул пред вратата на домакините, където Адриан Олегов върна топката в игра от аутлинията, а Митко Пантелеев шутира от воле за 0:2. При този резултат през сектора за гости мина стадо от стотина кози, а перничани започнаха да се шегуват с пастирите, като ги питаха „Тия кози имат ли бруцелоза?“.

Течеше 87-ата минута, когато Иво Райков от малък ъгъл центрира топката пред Спасов, а включилият се на скорост Мартин Найденов с летящ плож засече топката с глава и вкара красив гол за крайното 0:3. В последната минута на мача резервата на домакините Георги Даскалов удари без топка Ст. Кирилов, но главният рефер Стефан Апостолов не посмя да изгони бившия голаджия на благоевградските „орлета“.
„Германея“: Ев.Спасов, Кепов, Аргиров, Мавродиев, Джогански, Мангурев, Ловков, Васев, Асенов (84-Виячки), Г.Везенков, Карачовски (60 – Г.Даскалов)
„Миньор“: Алекс Георгиев, Райков, Олегов, Киров, Софрониев, Пантелеев, С.Томов (80-М.Иванов), Й. Йорданов (67-Кр.Петков), Стефанов (75-Ст.Кирилов), Найденов, Ал. Димитров.

Снимка: Иво Райков бе в основата на двата гола за гостите.