„Пирин” (ГД) загуби злощастно в Сливница

181-21-05-Nikolai Marinov

„Сливнишки герой” се наложи с 2:1 над „Пирин” (Гоце Делчев) в двубой от първия кръг на Югозападната „В” група. Тимът от Сливница стигна до успеха в интересен мач, в който имаше и леко надмощие. В 9-ата минута след центриране на Хаджиев Александър Димитров стреля неточно с глава.

След четвърт час игра домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Красимир Георгиев бе спънат в наказателното поле при едно разбъркване. Иван Цветков не сбърка и откри – 1:0. Отговорът на неврокопчани не закъсня и само две минути по-късно Радослав Моллов с мощен удар по земя прати топката под плонжа на Симеонов за 1:1. В следващите минути „Героя” пропусна две добри положения, а в 40-ата минута гостите нацелиха гредата. След центриране от фаул Моллов шутира, но напречната греда спаси вратата на домакините. Това бе и повратният момент, в който възпитаниците на дебютанта треньор Тодор Киселичков пропуснаха да нанесат своя удар. Пет минути след началото на втората част Красимир Георгиев изведе хитро зад защитата Николай Маринов, който с премерен удар се разписа за 2:1. Това се оказа и победното попадение за домакините.