„Банско” и „Локомотив” (Мездра) със зрелищно 2:2 на стадион „Свети Петър”, Константин Мирчев: Гледаме напред

207-14-03-photo_verybig_247553В мач от седмия кръг за първенството на „Б” група отборите на ПФК „Банско” и „Локомотив” (Мездра) завършиха 2:2. Головете отбелязаха Любо Витанов и Димитър Везалов за домакините и Георги Какалов и Иван Нишев за гостите. Първият гол в срещата стана в 20-ата минута след центриране от корнер на Янислав Иванов отдясно в наказателното поле на гостите и там Любо Витанов от няколко метра изпрати топката в мрежата за 1:0. До края на полувремето играта се водеше повече пред вратата на „Локомотив”, но до нов гол не се стигна.

След почивката отново по-добре започнаха футболистите на домакините. Груба грешка на вратаря на домакините в 51-вата минута позволи на Георги Какалов с далечен удар от 35 метра да изравни за 1:1. От този момент нататък футболистите на „Банско” заиграха на по-високи обороти и резултатът не закъсня. При центриране от фаул в 72-рата минута настъпи меле в наказателното поле на „Локомотив” (Мездра) и там резервата  Георги Фикиин отклони кълбото за 2:1. 30 секунди по-късно след  колективна грешка, този път на защитата на „Банско”, позволи на Иван Нишев от гостите да изравни за 2:2.

След мача Константин Мирчев от треньорския щаб на „Банско” беше твърде огорчен и сподели: „Разочароващ резултат за нашия отбор. Владеехме топката по време на играта на терена и като цяло през целия мач. Две заспивания на защитата ни костваха два гола. Жалко че играехме в половината на „Локомотив” (Мездра). Двете попадения бяха отдалече – от 25 и 35 метра. Започнахме с непростими пропуски на Георги Ризов в 40-ата сикунда на срещата, изскачайки сам срещу вратаря на гостите, след него продължиха и Атанас Чепилов, и Янислав Иванов, и Цветан Павлов, и Йордан Лечов. Жалко че главният съдия Радослав Гидженов не отсъди явна дузпа за нас при спъване на Георги Кременлиев при резултат 2:2. Този арбитър не отсъди и чиста дузпа за нас и в мача ни срещу „Ботев” (Гълъбово), завършил 1:0 за домакините. Гледаме напред. Ще продължаваме да работим за изчистване на допуснатите слабости до момента. Вече мислим за гостуването в Добрич”.

„Банско”: Стойчев, Кременлиев /83-Павлов/, Лечов, Везалов, Слаев, Витанов, Р. Иванов, Илиев /68-Фикиин/, Чепилов, Я.Иванов, Ризов /60-Хазуров/