„Рилски-2“ с първа победа във Втората петица – 80:67 над „Академик“ (Сф)

17-15-02-Georgi Barzakov v bialo be...

Дублиращият тим на „Рилски спортист“ стартира с победа участието си във Втората петица на „А“ група. Момчетата на Даниел Клечков се справиха със съпротивата на втория отбор на „Лукойл“ – „Академик“ (Сф), след леко 80:67. С успеха самоковци оглавиха класирането, изпреварвайки останалите четири състава в потока – „Академик“ (Вн), „Делфин“, „Дунав“ и „Академик“ (Сф).

Домакините стартираха ударно мача със серия от 12:0, а краят на първата четвърт дойде при 27:11. До полувремето ситуацията не се промени и на почивката „скиорите“ водеха убедително с 56:35.

В тези минути неудържими на игрището бяха топреализаторът на „Рилецо“ Александър Милов и навлизащият във все по-добра форма Георги Бързаков. Дуото правеше каквото си поиска на паркета и ходовете му често оставаха неразгадани за защитата на противника.

След почивката тимът от Правец се опита да понамали изоставането си, но разликата, натрупана през първото полувреме от самоковските състезатели, се оказа достатъчна и „Р. спортист“ заслужено се поздрави с крайния успех.

Най-резултатни за „Рилски спортист“ бяха именно неудържимите Милов и Бързаков, които записаха срещу имената си съответно 22 и 21 точки. Вторият добави и 9 борби, а за радост на треньорския щаб баскетболистите в бяло постигнаха успеваемост от 67 % от зоната за 2 точки.

Следващият съперник на самоковци е бургаският „Делфин“, сблъсъкът е в неделя от 17,00 ч. в зала „Бойчо Брънзов“.

Снимката: Ивайло Анреев

На снимката: Георги Бързаков (в бяло) бе във вихъра си в двубоя с дубъла на „Лукойл Академик“.