На финалите в Дупница юношите на „Марек Юнион-Ивкони” надвиха в изключително оспорван мач „Славия” с 3:2 гейма

75-15-02-Marek_SlaviaВ един изключително драматичен двубой от предварителна група „А” юношите старша възраст на „Марек Юнион-Ивкони“ победиха един от фаворитите за титлата – „Славия”, с 3:2 гейма. Мачът се игра пред изключително сериозен брой зрители – около 400 души аплодираха в спортната зала на Дупница момчетата на Христо Райчев.

„Марек Юнион-Ивкони” се наложи над „Славия” с 3:2 (25:19, 25:23, 20:25, 19:25, 15:10), в двубой, продължил повече от 2 часа. Атмосферата бе на истинско дерби от Суперлигата. Домакините поведоха с 2:0 гейма, но славистите не се предадоха, за да докарат мача до тайбрек. Все пак „Марек” успя да събере сили наново и да успее да преклони съперника, за да запише крайната победа.

В другия мач от групата дебютантът „Тетевен Волей” продължи възходящата си линия от последните седмици, като стартира с чиста победа. Тетевенци, водени от Весела Братоева, изненадаха волейболистите на „Черно море” (Варна) като ги надиграха с 3:0 (25:19, 25:21, 25:22). С този успех тимът от Тетевен оглави и временното класиране след първия ден в своята група „А” с 3 точки. Втори са представителите на „Марек” с 2 точки.

Драматичен развой имаше и в предварителна група „Б”. Настоящият шампион ЦСКА даде само гейм на „Пирин” (Разлог). Червените отбелязаха добър старт в шампионата, като победиха съперника с 3:1 (25:21, 20:25, 26:24, 25:21). Така „армейците” оглавиха класирането в потока след първия ден с 3 точки, следвани от „Виктория Волей” с 2 точки. Волейболистите от Пловдив надделяха над „Арда” (Кърджали) също след оспорвана петгеймова битка с 3:2 (25:14, 21:25, 23:25, 25:18, 15:11).

Снимка: Волейболистите на „Марек” стартираха финалите с победа