„Беласица” надигра с 2:0 столичния „Септември” в Коларово

99-14-02-nachalo na macha

В последния 34-ти кръг от първенството на ЮВГ мъжкият отбор на ОФК „Беласица” победи с 2:0 столичния „Септември” в Коларово. Отборът на гостите бе изграден от млади момчета, набор 1997 г., като единствено вратарят Николай Георгиев бе набор 1998. Независимо от младостта си футболистите на гостуващия тим показаха добра и смислена игра, но липсата на достатъчен игрови опит и две фатални грешки повлияха за крайния резултат в полза на „Беласица”. Първи имаха шанс за отбелязване на гол столичани, след като Валентин Савов от 10-12 метра изпрати топката в ръцете на вратаря на „Беласица” Марио Василев. Две минути по-късно Александър Якимов се озова в удобна позиция за стрелба, но не бе точен. Христо Петров на два пъти и Иван Танчев от отбора на домакините не успяха да се възползват от удобните ситуации за отбелязване на попадение. В 23-тата минута Савов навърза трима от отбора на „Беласица”, но преди да стреля, топката му бе избита от отличния в този мач Александър Митушев. В 32-рата минута при бърза контраатака на домакините последва центриране в наказателното поле на гостите, там Красимир Шапкаров се възползва от неудачно излизане на вратаря Николай Георгиев и го прехвърли за 1:0. До края на полувремето Александър Якимов, Владимир Кабранов и Мартин Таушанов не бяха точни отблизо срещу стража на „Септември”.

След почивката Валери Дагалов, който водеше отбора на „Беласица” в този мач заради наложено наказание на старши треньора Ангел Славков, пусна поетапно в игра Симеон Бояджиев, Димитър Стоев и Запро Динев. И тримата се отблагодариха за оказаното им доверие и показаха, че имат място в отбора за в бъдеще. Много интересни комбинации сътворяваха Владимир Кабранов, Мартин Таушанов, Димитър Стоев. Успешно се включваха по фланговете Иван Танчев и Александър Митушев. Последният показа завидна издръжливост и нееднократно неговите атаки по десния фланг и отлични центрирания всяваха паника в защитата на столичния тим. В 87-ата минута Александър Якимов навлезе на скорост по десния фланг, подаде на младия Запро Динев и той изпрати топката в мрежата за 2:0. До края на срещата Александър Якимов и Александър Митушев обстрелваха вратата на Николай Георгиев, но той бе на мястото си.