Каре на БК „Рилски споритст” блести на световното 3×3 баскет първенство в Естония

115-14-02-vasil-Valentina KlisarskaСамоковските представители на световното ученическо 3×3 баскет първенство в Талин (Естония) изпуснаха на косъм място в десетката при момичетата под 18 години. Карето на ПГ „Константин Фотинов” в състав: Деница Димитрова, Валентина Клисарска, Моника-Лъки Радойкова и Росица Мирчева финишира на 11-а позиция от 20-те тима, добили право на участие на Мондиала.

Представителките на рилския град спечелиха три от срещите си и допуснаха също толкова поражения. Родните баскетболистки задминаха отборите на Турция, Словения, Белгия, Китай, Латвия, Естония, Индия, Чили, Грузия.

Димитрова, Клисарска, Радойкова и Мирчева са част от състава на „Рилски спортист”, финиширал 5-и на републиканските финали за девойки в столицата в средата на миналия месец. Нещо повече, Дени, Валя, Мони и Роси, бяха измежду най-добрите за своя тим на републиканския шампионат.

Шампион в надпреварата в прибалтийската република стана триото на Словакия, постигнало 8 успеха и само една загуба през цялата кампания. Второто място остана за втория състав на Естония (8:1), а тройката на почетната стълбичка оформи Англия (7:1).

На снимката: Валентина Клисарска