„Банско” победи на стадион „Свети Петър” интернационалния „Футбико” с 4:2

От „Черно море” си харесаха Алексис Балутиста, колумбийският футболист веднага се включи в мач на „моряците”128-15-01-Pol Otofe

На стадион „Свети Петър” в Банско в контролен мач се срещнаха отборите на местния тим и на мексиканската мениджърска компания „Футбико”, воден от българския футболен специалист Кирил Емилов. Срещата започна с гол в 5-ата минута. Тогава след изпълнение на ъглов удар от страна на Антонио Ласков в наказателното поле на гостите Мурад Ибраим се оказа най-съобразителен и с глава простреля вратаря Евгени Спасов за 1:0. До края на първото полувреме пропуски направиха за домакините Георги Фикиин и Милен Лефтеров, а за гостите Алексис Балутиста и Себастиан Бермот.

След почивката срещата продължи да бъде динамична и с добри изпълнения от страна на футболистите на двата отбора. Гостуващият тим поведе на два пъти при бързи контраатаки чрез колумбиеца Себастиан Бермот в 48-ата и 51-вата минута и резултатът бе променен за 1:2. Мачът стана много интересен и динамичен. В 68-ата минута след отлично центриране на Адемов новопривлеченият в отбора на „Банско” Пол Отофе с крак отклони топката от близо в мрежата на гостите за 2:2. В 73-тата минута след отличен пробив на другия новопривлечен футболист Цветан  Варсанов топката бе насочена към свободния Отофе, който от 3-4 метра я изпрати в мрежата за 3:2. В самия край на срещата при бърза контраатака на отбора на „Банско” Цветан Варсанов след самостоятелна акция от дълбочина преодоля изпречилите му се футболисти от страна на гостуващия тим, накрая излъга и вратаря Евгени Спасов и резултатът набъбна на 4:2.

Този двубой бе наблюдаван от треньори и мениджъри на отбори от българското първенство. На полувремето от треньорския щаб на „Черно море” се разбраха с българския мениджър Кирил Емилов колумбийският футболист Алексис Балутиста, който е на 23 години и играе като централен нападател, да премине в отбора на „моряците”. Същият веднага се включи в лагер-сбора на „Черно море”, който е на подготовка в курортния град и взе участие в неделния контролен мач на «моряците» срещу столичния „Септември”, завършил 3:1.

Между зрителите, които бяха дошли да наблюдават контролния мач „Банско” – „Футбико”, бяха и родителите на американския футболист Хорхе Роча.

Следващият мач на интернационалния „Футбико” ще бъде в сряда, 13 юли, от 18 часа на стадиона в Сапарева баня срещу „Марек”. Футболистите на „Банско” в сряда, 13 юли, ще изиграят две контролни срещи. Единият състав ще премери сили от 10.30 часа на терена на комплекс „Пирин” срещу „Ботев” (Враца), а другият – на стадион „Свети Петър” от 18 часа срещу „Черно море” (Варна).