„Пирин” (Бл) падна от гръцкия „Ксанти” с 0:1 в София

137-14-02-Pirin-Bl-3

За „Пирин” това бе втора поредна проверка на стадион „Раковски“ срещу гръцки отбор

Отборът на „Пирин” (Благоевград) загуби от елитния гръцки ФК „Ксанти” с 0:1 в поредната си контрола, играна на стадион „Раковски“ в София. За „орлетата” това бе втора поредна проверка на този стадион срещу гръцки отбор, след като в неделя победиха „Платаниас” с 2:1. Единствения гол в мача вкара Нусеро в 42-рата минута. За гръцкия отбор игра и бившият футболист на „Ботев” (Пд) и „Лудогогорец”  Юнес Хамза.

Още в 5-ата минута Стилян Николов получи неприятна аркада и бе заменен от Тодор Траянов. Отделно заради контузии в мача не играха Станислав Костов и Тони Костадинов. Най-чистото положение пропусна Владислав Златинов. Той преодоля дори и вратаря на Ксанти, но от малък ъгъл не улучи вратата.

Реферите на мача бяха от Азербайджан. Те са на подготвителен лагер в Банско.

Последната контрола за „Пирин” преди началото на новия шампионат ще бъде в събота на стадион „Христо Ботев“ срещу „Витоша” (Бистрица) в събота. Двубоят е от 19.00 часа, като тогава ще бъде и официалното представяне на отбора.