„Миньор“ надигра „Велбъжд“ с 3:2 в последната си контрола преди сезона

148-13-02-Petar-Anestiev

Петър Анестиев

Отборът на „Миньор“ обърна „Велбъжд с 3:2 пред стотина зрители на Стадиона на мира в последната си контрола преди началото на сезона. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Валентин Радев, а преди него на кратка церемония бе представен съставът на „жълто-черните“ пред пернишките фенове. В началото двубоят между „чуковете“ и кюстендилци бе равностоен. В 14-ата минута страничният рефер Иван Първанов получи травма и играта бе спряна за около две минути, за да му бъде оказана лекарска помощ. Четири минути по-късно Алекс Димитров шутира от двадесетина метра към вратата на домакините, след което топката  рикошира в крака на Мицов и влетя в мрежата зад Алекс Георгиев за 0:1. В началото на  второто полувреме двамата треньори Петър Анестиев на домакините и Бисер Хаздай на гостите направиха по няколко смени и играта живна. В 72-рата минута Томислав Павлов изведе в чиста позиция  зад отбраната та „Велбъжд“ нападателя Христо Петров, който мушна топката под плонжа на вратаря Кристиян Георгиев за 1:1. След изравняването гостите бурно протестираха за засада, но главният рефер Мишо Димитров зачете гола. Две минути след това с далечен шут Георги Василев нацели напречната града над Георгиев, след което топката напусна очертанията на терена. В 75-ата минута втори жълт картон от гостите получи Ж. Георгиев, който преждевременно се прибра в съблекалнята. Десет минути по-късно след бързо изпълнение на тъч Томислав Павлов надхитри отбраната на  кюстендилци и подаде на Даниел Стефанов, който търкулна топката във вратата за 2:1. В 88-ата минута след центриране от фаул в наказателното поле на „жълто-черните“ Атанас Пенков надскочи вратаря Даниел Леонтиев и вкара за 2:2. В последната минута на мача Даниел Стефанов избяга на кюстендилската отбрана и подаде на Денислав Балев, който закова крайното 3:2. В тази среща заради травми не играха Адриан Олегов и Юли Арсов, на които ще им трябва известно време за да се възстановят.

„Миньор“: Алекс Георгиев, Райков, Митревски, Киров, Вл. Гогов, Г. Василев, Томов, Весков, Хр. Петров, Д. Гогов, Г. Ризов (Леонтиев, Павлов, Стефанов, Д. Йорданов, Динов, Балев).

„Велбъжд“: Стоян Василев, Иво Велинов, Ж. Георгиев, С. Димитров, Симеонов, Илиев, Ал. Димитров, Бачовски , Кисьов, Мицов, Куков (Кр. Георгиев, Василев, Пенков, Николов, Калеов).