„Беласица” и „Свобода” (Пещера) завършиха равен в Коларово, гостите изравниха от дузпа в края на мача

57-15-05-vundevПред около 100-тина зрители и при изключително силен вятър се игра срещата от 22-рия кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на „Беласица” (Петрич) и „Свобода” (Пещера). През първата третина от полувремето двата отбора се опознаваха. Едва в 20-ата минута отборът на домакините след бърза атака опита да превземе вратата на гостите от Пещера, но се стигна само до спечелване на корнер. Пет минути по-късно Любомир Граминов успя да се изпречи навреме пред опитния Явор Въндев и така му попречи да стреля отблизо. В 36-ата минута Кристиян Стоилов бе изведен по левия фланг, овладя кълбото и тръгна на скорост към противниковата врата, но от движение бе неточен. Три минути по-късно Благой Наков насочи фалцово топката към Красимир Шапкаров, но стражът на „Свобода” прояви майсторство и не допусна да се стигне до отбелязване на гол. В самия край на първото полувреме Явор Въндев изведе Николай Манчев пред наказателното поле на домакините, но последният се хвана за крака, легна на тревата на терена поради контузия, мигновено бе сменен от старши треньора Спас Спасов от друг опитен футболист – Янко Янков.

След почивката ст. треньорът на „Беласица” Николай Димитров подмени Запро Динев с Аспарух Шамкалов. Последният прояви много старание и търсеше начини за отбелязване на гол. В 57-ата минута след центриране в наказателното поле на гостите Шамкалов насочи с глава коженото кълбо към вратата на гостите, то срещна вътрешната страна на дясната странична греда и се спря в мрежата за 1:0. Три минути по-късно Красимир Шапкаров имаше шанс за отбелязване на гол, но вратарят на гостите изби кълбото навреме. Владимир Кабранов от фаул извиси топката над изградената стена, но топката бе избита от вратаря на „Свобода” в корнер. Когато се очакваше ново попадение във вратата на гостите след удари на Шапкаров и Кабранов, се стигна до обратен ефект – в 88-ата минута главният съдия видя нарушение на Марин Георгиев срещу Атанас Велев вътре в наказателното поле на домакините и отсъди дузпа в полза на „Свобода”. Точен от бялата точка бе Явор Въндев, който изравни за 1:1. Това попадение се оказа венец за отличната игра през целия мач на опитния футболист на „Свобода” (Пещера).