„Рилски спортист” с наказателна акция в Плевен

Filed under: Баскетбол |

Самоковци във вихъра си, мушнаха 103 точки край Панорамата

„Рилски спортист” съкруши със 103:77 „Спартак” (Пл) като гост в среща от 21-вия кръг на Националната баскетболна лига и доближи само на 2 точки втория в класирането „Левски”. Успехът бе четвърти за самоковци в последните им 5 мача в елита, като на практика те няма как да бъдат изместени от 3-тото място след втория етап от първенството.

Плевенчани оказаха съпротива единствено през първата четвърт, която загубиха минимално с 26:28. В оставащите до края на двубоя 30 минути възпитаниците на Росен Барчовски правеха каквото си искат на паркета в негостоприемната иначе зала „Балканстрой”.

Над всички за пореден път бе сръбският плеймейкър Бранко Миркович, който попиля домакините с 27 точки (5/8 от тройката). Съотборникът му Анджело Калояро пък изигра най-силния си мач за „Рилски спортист” откакто акостира в Самоков, записвайки на сметката си 21 точки, 13 борби и 7 асистенции. Силно включване от пейката направи Антъни Гуджино (15 точки и 9 овладени топки), а първи точки записа на сметката си и младокът Александър Герин.

Гостуващият състав бе пълен господар под коша, като взе цели 15 борби повече от притивника – 36:21. Освен това „скиорите” извадиха по-добри показатели от зоната за 2 точки (69:57 %) и при стрелбата от линията за наказателни удари (89:62 %).

След последния съдийски сигнал старшията на „Рилецо” Росен Барчовски сподели: „Очаквах да победим в Плевен, но не и по такъв лечен начин. „Спартак” е традиционно неудобен съперник за нас, със силно и нападение. Бях притеснен и заради факта, че двама от основните ни играчи – Христо Захариев и Тери Смит, имаха болежки в последните дни. За щастие изиграхве двубоя много концентрирано и заслужено победихме”.

В следващия кръг – тази събота, самоковци имат наглед по-леко препятствие. Те гостуват на младежкия национален отбор до 20 години. Двубоят е с начален час 18,00 в столичната зала „Универсиада”.

На снимката: Лидерът на гостите Бранко Миркович съсипа „Спартак“ с 27 точки.