Дупничани със седем победи от седем мача в първенството: Пред препълнена спортна зала „Марек Юнион-Ивкони” смаза с 3:0 ЦСКА

Момчетата на Найден Найденов демонстрираха тотална доминация и така заслужено запазват първото място

281-22-01-IMG_9811Серията от пет поредни победи на ЦСКА приключи при гостуването на тима на Александър Попов в Дупница, където бе надигран с 0:3 (18:25, 22:25, 19:25) от шампионите от “Марек Юнион-Ивкони”. Трибуните на местната спортна зала бяха препълнени, а момчетата на Найден Найденов демонстрираха тотална доминация. Така дупничани вече имат седем победи от седем мача в първенството и едва два загубени гейма.

Треньорът на „червените” Александър Попов започна с младия Тодор Костов в състава, след като през седмицата контузия на тренировка получи Красимир Георгиев. Колегата му в “Марек” Найден Найденов нямаше подобни проблеми и започна с най-доброто, с което разполага. В първия гейм домакините показаха надмощие във всички елементи, като натискаха ЦСКА със силен сервис. Във втората част “армейците” успяха да бъдат по-равностойни, като дори изравниха при 22:22, но след това отново силният сервис и стройната блокада на домакините си казаха думата. Третият гейм също мина под диктовката на играчите на “Марек”, като през целия мач играта им през центъра им спореше.

С 12 точки най-резултатен стана нападателят на дупничани Венелин Кадънков (1 блокада, 65 % в нападение). По 9 добавиха Борислав Апостолов (1 ас, 4 блокади, 57 % в атака) и Златан Йорданов (1 ас, 1 блокада, 41 % в нападение). На блокада играчите на „Марек” бяха доста категорични с 12 точки срещу 9 за съперника. За ЦСКА 11 точки реализира Бранимир Грозданов (1 ас, 1 блокада, 50 % в нападение).

На трибуните бяха легендата на ЦСКА Борислав Кьосев, националният селекционер Камило Плачи, както и треньорът на “Левски Бол” Джузепе Лорицио.