„Марек Юнион-Ивкони” гостува в Русе на последния в Суперлигата, очаква лека победа

30-21-03-MarekШампионът и носител на Купата „Марек Юнион-Ивкони” гостува днес на последния в Суперлигата – отбора на „Дунав” в Русе. Дупничани не би трябвало да имат проблеми, дори ако старши треньорът Найден Найденов реши да даде почивка на част от титулярите – русенци са далеч от класата на лидера в елитната ни волейболна група. Двата тима се срещат в Русе в събота от 17 часа в зала „Дунав”.

Разликите в класите на двата тима са огромни. „Марек” заема първо място в таблицата с 14 победи от 14 мача и 41 точки, докато русенци са без спечелена точка и геймова разлика 4:45. Дербито на кръга е в столичната зала „Христо Ботев”, където „Левски Бол” приема претендента за титлата КВК „Габрово”.

В петък вечер играха ЦСКА и „Добруджа 07”, „Пирин” – Нефтохимик 2010” и „Монтана” – „Ботев”.

В събота, освен двубоите между „Дунав” и „Марек”, и „Левски Бол” и КВК „Габрово”, от 17.00 ч. в Кърджали ще се играе и мачът между „Арда” и „Славия”.