Сребро за „Марек 13” донесе Мишел Мартин от републиканското по силов трибой в Горна Оряховица, Теодор Ваклинов с бронзов дубъл

59-22-03-RADI  1947397_734286253271446_569361008_nСребърен се оказа първият кръг от републиканското първенство по силов трибой за мъже и жени в Горна Оряховица за Мишел Мартин от дупнишкия клуб „Марек 13”. Тежкоатлетът се класира втори в категория 74 килограма в движението мъртва тяга, в трибоя той остана пети.

Бронзов дубъл в категория 83 кг пък направи Теодор Ваклинов, който записа името си сред призьорите в трибоя и от клек. От клек дупничанинът се отчете с резултат от 280 кг. В същата категория Иван Илиев грабна още един бронз, но вече от лег. При 74-килограмовите Кирил Иванов остана шести в трибоя.

В отборното класиране момчетата на треньора Роберт Михайлов заеха 5-о място сред 18-те отбора, включили се в надпреварата. Сега погледите на дупнишките тежкоатлети са насочени към следващото състезание по вдигане от лег, което ще се проведе в София на 24 и 25 март.

Снимакта: Теодор Ваклинов вдигна 280 кг от клек и грабна среброто.