Фатална грешка на вратаря на „Вихрен” донесе трите точки на „Беласица” на „Царя»

95-21-01-Sadiite i kapitaniteДва оркестъра и около 300 зрители бяха дошли да подкрепят мъжкия отбор на ОФК „Беласица” в съседското дерби срещу „Вихрен” (Сандански). Срещата беше от решаващо значение за отбора на домакините, които на всяка цена трябваше да спечелят двубоя, за да дишат по-спокойно до края на пролетния дял от първенството на ЮВГ.

В 8-ата минута след центриране на играещия треньор на „Беласица” Емил Шаламанов нисичкият Иван Танчев се възползва от грубата грешка на защитата и най-вече на вратаря на „Вихрен” Методи Попов и с глава изпрати топката под напречната греда за 1:0. В 18-ата минута завърналият се отново в петричкия отбор Владимир Кабранов овладя майсторски топката, напредна и стреля от движение от 17-18 метра, но Марин Георгиев отклони посоката на кълбото. Първият неприятен момент в мача бе ударът без топка на играещия треньор на Емил Шаламанов срещу бившия му съотборник в „Малеш” Вангел Стоянов, който падна на терена, превивайки се от болка. До края на първото полувреме на два пъти Петър Мицев от гостите след отлични пасове на Маестрото не успя.

След почивката мачът започна с натиск на отбора на „Вихрен”. Не бяха един и два случаите на удобни центрирания и отлични пасове на Маестрото към неговите съотборници от Сандански. В 49-ата минута Маестрото обстрелва от около 25 метра директно вратата на домакините и вратарят Благой Стоянов се намеси отлично. Три минути по-късно Александър Русков от 15 метра обстрелва директно вратата на петричкия тим и отново навременна намеса на Благой Стоянов.

Два пъти отличният в този мач Владимир Кабранов изскочи в удобни позиции за стрелба срещу вратаря Методи Попов, но не успя да го простреля. Неприятна проява отново между  съотборници от отбора на «Малеш» Благой Таушанов и Атанас Атанасов завърши с прекъсване на играта и жълт картон за футболиста на „Беласица”. В 80-ата минута Емил Шаламанов с точен пас намери Владимир Кабранов в наказателното поле на гостите, но там стражът им Методи Попов беше невероятен и спаси ново попадение зад себе си. Срещата се доигра с битки повече на терена и тактически смени от страна на треньорския щаб на домакините.

След мача старши треньорът на отбора на «Вихрен» Стойко Найденов сподели: „Загубихме мач, в който не отстъпвахме по нищо на отбора на „Беласица”, и то след уникално груба грешка на вратаря Методи Попов. Този двубой трябваше да завърши поне със спечелване на точка от нашия отбор”.

Своето мнение за мача даде и Атанас Атанасов-Маестрото – от „Вихрен”: „По нищо не ни надигра «Беласица». За мен реалния резултат беше Х. Учуден съм от грубите фаулове, които направиха срещу мен и Вангел Стоянов, бившият ни съотборник Емил Шаламанов. Вангел е с насинено око след удар с лакът, а аз съм с подут глезен на десния крак. Животът продължава, вече мислим за следващия мач срещу „Сливнишки герой” в Сандански”.

Снимката: Капитаните на двата отбора и съдиите на мача Георги Игнатов, Владислав Виденов и Мартин Варадинов.