Любен Каменов изпревари Илия Царски и тази година в ралито над Благоевград

Отборно първи стана тимът на Автомобилен спортен клуб „Ефко Рейсинг Казанлък”, втори е „Джордан Рейсинг Тим”, трети отборът на „Боила Автомотор спорт“

108-23-01-101561-rali-blagoevgrad-02Любен Каменов с „Мицубиши Лансер” от „Каменов Рали тийм” спечели 1-вия кръг от Националния планински шампионат край Благоевград. Той победи с време 6:06.96 мин. Той постави и първия рекорд на това трасе като даде време 2.00 минути в първия манш.

Втори в генералното класиране остана Илия Царски от „Автоцар Рали“, също с „Мицубиши Лансер”. Трети се класира Даниел Живков с „Ланча Делта Интеграле”. Единствената жена пилот – Диана Стоянова със „Ситроен Сaксо” от АСК „Диамо” (Благоевград) завърши втора в своя клас. Отборно първи стана тимът на Автомобилен спортен клуб „Ефко Рейсинг Казанлък”, втори е „Джордан Рейсинг Тим”, трети отборът на „Боила Автомотор спорт“. В надпреварата тази година участваха 37 екипажа, от които в крайното класиране намериха място 32, пет не завършиха по една или други причина. Трасето край село Делвино бе с дължина 4 километра и включваше три изкачвания. Състезанието бе открито още в събота, преди това се проведе и техническата конференция, а състезателите заминаха за тренировки преди старта.Успех на участниците и добри резултати пожела при откриването на състезанието зам.-кметът на община Благоевград инж. Стоян Благоев. Планинско Благоевград 2014 е първи кръг от Националния планински шампионат на България. Организира се от АСК ДИАМО, БФАС и община Благоевград.