България постигна бърза победа в квалификацията в Баку

Волейболистките на Владимир Кузюткин не срещнаха особени трудности с тима на Португалия, Доби Рабаджиева с 14 точки

118-23-02-VoleyЖенският национален отбор на България записа трета победа в квалификациите за европейското първенство през 2015-а в Белгия и Холандия, след като в първия си мач в зала „Хейдар Алиев” в Баку, Азербайджан, се разправи с 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) с тима на Португалия.

Селекционерът Владимир Кузюткин заложи на Диана Ненова на разпределителския пост, а по диагонала действаше Емилия Николова. Като посрещачи започнаха Добриана Рабаджиева (със 7 точки през първия гейм!) и Елица Василева, а в центъра по традиция действаха Христина Русева и капитанът Страшимира Филипова. На поста либеро титуляр отново бе Десислава Николова.

Българските волейболистки нямаха особени проблеми, след като спечелиха първия гейм за 25 минути, а във втория поведоха със 7:1 и бързо-бързо показаха по-високата си класа. В третата част Португалия поведе за пръв път, след като направи 4:3, но след това българските момичета си върнаха водачеството и предвкусваха третата си победа от началото на евроквалификациите.

С 14 точки най-резултатна бе Добриана Рабаджиева (1 ас, 1 блокада, 48% в нападение), а 13 добави Емилия Николова (2 аса, 1 блокада, 56% в атака). С 12 остана Страши Филипова (1 ас, 3 блокади, 62% в нападение). Дупничанката Елица Василева постигна 8 точки. Така момичетата на Владимир Кузюткин запазват първото си място поне за още 24 часа, след като събраха 10 точки, имат четири повече от Азербайджан преди втория мач от днешната програма, в който играят домакините на турнира и Гърция.

Това бе втори успех с 3:0 срещу Португалия, след като преди няколко дни в столичната зала „Христо Ботев” България се наложи със същия резултат срещу португалките.