Кадетките на „Рилецо“ се разминаха с титлата на финалите в „Арена Самоков“

130-23-03-vasil2-Samokovki v sinio zaradvaha...Кадетките на „Рилски спортист“ останаха на една ръка разстояние от титлата в първенството. Домакините на турнира загубиха финалната битка с „Черно море Одесос“ след 50:71 и останаха със сребърни медали.

Второто място за самоковки обаче също е с голяма стойност, тъй като преди последния си мач те наредиха четири поредни победи – над „Септември“ (Сф), „Хасково“ и „Шампион 2006“ в груповата фаза и срещу „Балкан“ на полуфиналите.

Варненки започнаха по-добре срещата, като съумяха да се откъснат напред още през първата четвърт след страхотна серия от 16:0! На няколко пъти до почивката авансът на черноморки дори достигна съкрушителните 20 точки, което постави в шах състезателките на „Рилецо“.

След подновяването на играта домакините намалиха изоставането си и дадоха надежди на публиката, че могат да стигнат до обрат, но в заключителните 10 минути „Черно море“ бе безмилостен и затвори дуела с категоричното 71:50.

Тимът от морската столица грабна повече борби в подкошието (47:40), а освен това извади по-добър процент при стрелбата от зоната за 2 точки (40:30), което се оказа от решаващо значение за изхода на срещата.

Най-резултатна за победителките бе Янина Тодорова с 19 точки, 11 борби и 8 асистенции, а за „Рилски спортист“ за пореден път над всички бе Никол Николова, записала актив от 23 пункта и 7 овладени топки.

На снимката: Самоковки (в синьо) зарадваха верните си почитатели с второто място на държавното първенство.