„Септември“ (Симитли) спечели с 2:1 последната си контрола преди сезона в „Б“ група, но не впечатли

Играчите на Спас Стоименов стигнаха до обрат срещу „Велбъжд“ в Кюстендил с два късни гола, втори играч от Париж пристигна на проби под Хисарлъка

168-22-03-1_Velb_Septemri_kontola

Отборът на „Септември“ (Симитли) се наложи с 2:1 над „Велбъжд“ в последната си контрола преди старта на новия сезон в „Б” група. Двубоят се игра на стадион „Странджа” в Кюстендил. Гостите първи стигнаха до шанс за гол, но ударът на Костадин Марков от пряк свободен удар срещна лявата странична греда в 30-ата минута. Десет по-късно кюстендилци водеха с 1:0, след като капитанът Мирослав Петров открадна една топка, напредна през центъра и отправи извеждащ пас на нахлуващия от дясно Иван Иванов. Игралият последно за „Добруджа“ без забавяне с премерен и точен удар я прати във вратата на гостите под плонжа на вратарят Станислав Карадалиев за 1:0.

През второто полувреме треньорите Юлиян Кръстев и Спас Стоименов заложиха отново на футболистите, започнали срещата, но в хода на играта пуснаха всички имена, включени в двете групи за контролата. За домакините в последните 15 минути влезе и вторият играч, пристигнал от Париж на проби под Хисарлъка – 26-годишният Тибити Жан Боско, който е централен нападател. И двата тима създадоха в началните минути по едно опасно положение. Най-напред Методи Костов стреля по диагонал, но топката премина покрай страничната греда, а две минути по-късно Илиян Чавдаров отправи точен удар, но Карадалиев спаси.

В 80-ата минута за нарушение гостите стигнаха до пряк свободен удар фронтално срещу вратата на кюстендилци. Зад топката застана завърналият се в „Септември“ Радослав Бачев, който със силен и точен шут не остави никакъв шанс на влезлият като резерва вратар Виктор Руневски за 1:1. Пълният обрат дойде в 85-ата минута, когато влезлият като резерва в тимът на гостите Георги Ризов се разписа за крайното 2:1.

Пред погледа на изпълнителният директор на „Септмври“ (Симитли)  Методи Стойнев играчите на Спас Стоименов спечелиха, но определено не впечатлиха с играта си. След мача стана ясно, че четирима играчи са освободени, това са Иван Балтов, Даниел Дюлгеров, Ибраим Стамболиев и Мустафа Яшар. В първия кръг за новия сезон в „Б” група „Септември“ гостува на „Верея“ в Стара Загора на 2 август,събота, от 20:00 часа.

За кюстендилци това беше втора контрола и първа загуба, като до началото на първенството в Югозападна „В“ група със сигурност ще изиграят още две контроли. С „Миньор“ (Перник) на 6 август и на 10-и с „Елит“, като съперник ще се търси и за тази седмица. На този етап и петимата футболисти, които са на проби под Хисарлъка, остават и ще тренират с „Велбъжд“.

Снимката:  Играчите на „Септември“ (в червено) спечелиха последната си контрола.