Англичанинът Джинатан Мейби вдигна купата на третото издание на „Серия Открити турнири по снукър – Кюстендил 2014“

На финала той се наложи с 3:1 фрейма над 17-годишния петричанин Сашко Димитров, който на полуфинала срази щека №1 в България

194-22-01-krasi-1_Dqonatan_Mejbi_snukar

Третото издание на „Серия Открити турнири по снукър – Кюстендил 2014“ има своя нов шампион и това е Джонатан Мейби. 41- годишният англичанин, роден в град Пуул, но от няколко години живеещ в България,в изключително оспорван и силен финал се наложи над 17-годишната надежда в този спорт Сашко Димитров с 3:1 фрейма (63-39, 61-70, 70-23, 53-52). Петричанинът Сашко, който през 2012 година започва да тренира усърдно билярд, а година по-късно се ражда и страстта му към снукъра, беше на една топка разстояние от това да докара мача до последен решаващ фрейм. Дори когато пропусна въпросната жълта топка, той имаше повече от убедителна и сигурна преднина и водеше с 26 точки при оставащи 27 на масата. Тази една точица обаче беше всичко необходимо на Джон, който завърши под №11 миналия сезон. Той направи изключително разчистване, с което спечели красивата купа на тазгодишното издание.

194-22-01-krasi-2_Sashko_Dimitrov_snukyr

Утехата за Сашко Димитров, който заслужава пълни аплодисменти за представянето си под Хисарлъка, е победата му на полуфинала с 2:0 фрейма (49-40 и 59-31) над щека №1 в България- Братислав Кръстев. Преди това Кръстев отстрани №2 в българския снукър Георги Величков с 2:1 фрейма.

Отлично представяне направи и единствената дама, участник на надпреварата в Кюстендил- Николета Николова. Тя стигна полуфинал, където отстъпи на бъдещия победител с 2:0 фрейма.

194-22-01-krasi-5_Nikoleta_Nikolova_snukyr

От кюстендилските снукър състезатели най-добре се представи Дейвид Давидков, който стигна до трети кръг. В първия почиваше, а във втория се наложи с 2:0 фрейма над Александър Георгиев. 11-годишният талант обаче не успя да се противопостави на №16 в ранглистата Спасиан Спасов и загуби с 0:2 фрейма (84-16 и 59-45). 17-годишният Спасов спря още на старта и най-добрата кюстендилска щека Юлиян Петров с 2:0 фрейма.

В третото издание на „Серия Открити турнири по снукър – Кюстендил 2014“ участие взеха 20 състезатели, а с надпреварата бе даден старт на новия сезон в този джентълменски спорт.

Снимките:

1 – Победителят Джонатан Мейби

2 – Достойният финалист Сашко Димитров (вдясно) и организаторът на турнира Юлиян Петров

3  Николета Николова бе единствената дама в надпреварата.