„Септември” (Симитли) завърши сезона с победа 1:0 у дома срещу „Черноморец” (Бургас)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

‘Септември” (Симитли) завърши 2014 година с победа 1:0 у дома срещу „Черноморец” (Бургас) в мач от 15-ия кръг на „Б“ група.

Единственото попадение вкара Андон Гущеров от дузпа в 28-ата минута.
Така „Септември” (Симитли) ще зимува над зоната на изпадащите, докато „Черноморец” остава там.
Домакините започнаха много агресивно и първи стигнаха до чисто положение.
В 4-тата минута Асен Топузов проби отдясно и намери Илиан Христов в наказателното поле, който стреля на сантиметри от гредата в аут.
В 9-ата минута Андон Гущеров опита атрактивно изпълнение на странична ножица, но топката премина над вратата, пазена от Димитър Николов.
В 22-рата минута домакините имаха сериозни претенции за дузпа, след като Илиян Илиев бе съборен в наказателното поле, но реферът Ивелин Занев бе близо до ситуацията и не ги уважи.
В 28-ата минута Андон Гущеров бе съборен в наказателното поле от Любомир Гуцев и този път арбитърът имаше смелостта да отсъди дузпа и потърпевшият я превърна в гол – 1:0.
В 65-ата минута Гущеров можеше да вкара втори гол за „Септември” (Симитли), но ударът му бе избит буквално от голлинията.
Футболистите на „Черноморец” създадоха единственото чисто положение в 72-рата минута, когато Деян Христов остана сам срещу вратаря Станислав Карадалиев, но не успя да го преодолее.
Андон Гущеров пропусна да направи разликата два гола в последната минута.
С трите точки симитличани се изкачиха над чертата и вече са 9-и с 19 точки.
Веднага след мача ръководството на „Черноморец” (Бургас) пусна жалба срещу съдийството на Ивелин Занев от Русе.
Състав „Септември” (Симитли): Станислав Карадалиев, Здравко Карадачки, Методи Илиев, Костадин Марков, Радослав Митревски (к), Илиан Христов (72-Радослав Бачев), Тихомир Костурков, Методи Костов (62-Велизар Попвасилев), Андон Гущеров, Илиян Илиев, Асен Топузов (86-Костадин Кацимерски).