Младежкият национален отбор победи с 3:1 “Вихрен” в Сандански

290-21-03-272-22-01-Стойко-Найденов

С два гола на Кирил Десподов и един на Бекир Расим националният младежки отбор до 21 години победи мъжете на ОФК „Вихрен” на градския стадион в Сандански. Над 300 зрители наблюдаваха срещата от трибуните и останаха доволни от това, което сътвориха на терена футболистите на двата отбора. Срещата бе равностойна през първите 20-ина минути. В 25-ата минута защитникът на „Вихрен” Христо Велев направи детинска грешка, като изработи дузпа, която Кирил Десподов превърна в гол за младежите. 10 минути по-късно след центриране от ъглов удар отляво най-съобразителен се оказа отново Кирил Десподов, който покачи на 2:0 за младите национали. В 41-вата минута Илия Кафтанов се пребори със защитата на младежките национали и изпрати топката в мрежата за 2:1.

През втората част на мача Александър Русков и Илия Кафтанов не успяха отблизо срещу националния вратар да го преодолеят и променят резултата в полза на „Вихрен”. Десет минути преди края на мача Бекир Расим от пряк свободен удар огорчи вратаря на домакините, изпращайки топката в горния му десен ъгъл за 3:1.
Този мач бе ръководен добре от главния съдия Иван Бабанов от Сандански.
„Доволен съм много от старанието на всички футболисти, на които гласувах доверие в мача срещу младежкия национален отбор. Това всъщност беше и последното ни стъпване на терена за 2014 година. Пуснах всички футболисти във ваканция до 12 януари 2015 година”, сподели Стойко Найденов – старши треньор на „Вихрен”.
Петър Михтарски – помощник-треньор на младежкия национален отбор, сподели: „Доволни сме от играта с колегата Тони Здравков. Следващият ни контролен мач ще бъде в петък, 19 декември, от 13 часа на градския стадион в Сандански срещу „Славия”. Този четиридневен лагер-сбор го направихме, за да може да видим какво е моментното състояние на привиканите от нас футболисти. Всичко това се прави, за да определим на кои футболисти да се спрем за квалификационните срещи за европейското първенство”.