Македонци нанесоха първа домакинска загуба на „Рилски спортист“ в Балканската лига

„Куманово“ изненада самоковци с 95:90 след продължение, оглави класирането в група „А“

23-23-01-Kapitanat Yordan Bozov vkarva...

Драматична първа домакинска загуба в тазгодишното издание на Балканската лига допусна тимът на „Рилски спортист“. В мач от последния кръг на груповата фаза на турнира самоковци отстъпиха с 90:95 на КК „Куманово“ (след продължение, 79:79 в редовното време) и по този начин останаха втори именно след македонския им противник.

Гостите влязоха по-уверено в срещата и през първите две части имаха инициативата. В последните минути на първото полувреме две тройки на Върнън Тейлър обаче доближиха домакините на точка от съперника – 44:45. Неприятното за „скиорите“ бе, че противников състезател бръкна без умисъл в окото на развихрилия се Тейлър и той пропусна остатъка от срещата.

„Рилецо“ поведе за първи път в двубоя след зрелищна забивка на Симеон Илиев в края на третата четвърт за 60:59. След това домакините стигнаха и до преднина от 7 точки, но благодарение на разнообразната игра в нападение и дръзката защита „Куманово“ се добра до равенство в редовните 40 минути – 79:79.

Голям удар за самоковци бе и напускането за 5 лични нарушения на най-дейния до този момент – Златин Георгиев. Въпреки липсата му представителите на рилския град се бориха мъжки и дори поведоха с 4 точки в допълнителното време, но последваха няколко глупави грешки в ключови моменти и в крайна сметка те  изпуснаха победата.

Росен Барчовски завъртя 10 баскетболисти, но те не успяха да компенсират липсата на центъра Жарко Ракочевич, който не можа да се възстанови за мача. Без него домакините отстъпиха в борбата в подкошието (34:44) и това изигра своята роля.

Над всички в лагера на самоковския отбор бе капитанът Йордан Бозов. Макар и не напълно възстановен след вирусно заболяване, лидерът на отбора отбеляза 23 точки. Резервата Джулиан Норфлийт добави 20 т., а Златин Георгиев записа 17 пункта и 7 борби в актива си.

Загубата не се оказа фатална за „Рилски спортист“, който още преди седмица си подсигури преминаването в следващия етап на надпреварата.

Старшията Барчовски: Липсваше ни концентрация

„Загубихме по глупав и безотговорен начин. Проблемът е, че започнахме безобразно мача – без концентрация, отпуснати, тъй като вече сме се класирали. Македонците взеха няколко ключови борби, а и вкараха една безумна тройка – все безобразни ситуации, които не трябваше да допускаме. Освен това момчетата се уплашиха в нападение – никой не смееше да играе, чакаха само Данчо Бозов нещо да направи. А той е болен, още не е възстановен напълно. Затова намеренията ми бяха да играе по-малко, но виждате, че не се получиха така нещата. Трябва и да отбележа, че играхме без Ракочевич, а Върнън Тейлър се контузи. Трябва да си извадим поуките, за да не допускаме подобни грешки занапред“.

На снимката: Капитанът Йордан Бозов вкарва поредния си ефектен кош пред погледите на гостуващата агитка.