Три сребра и един бронз за самоковската борба от държавния шампионат в Сливен

Якуб Дерменджиев, Георги Раев и Християн Керефеин се разминаха на косъм с титлата

36-22-01-vasil2-Dermendjiev vliavo...

Четири отличия завоюваха борците на „Рилски спортист“ на завършилото в зала „Васил Левски“ в Сливен държавното лично първенство за деца класически стил.

Сребърни медали спечелиха Якуб Дерменджиев (кат. 38 кг), Георги Раев (66 кг) и Християн Керефеин (+ 73 кг), а с бронз се окичи Валентин Валентинов в същата категория.

При 38-килограмовите Дерменджиев демонстрира отлично чувство за пласиране и агресивен стил на игра, които го изведоха до финалната битка. Там обаче походът на Якуб бе спрян от Виктор Станев („Локомотив 93“-Вн).

С титлата се размина и Георги Раев, отстъпил в спора за златото на Емилиян Лазаров („Ботев 93“-Вр). На косъм от първото място остана и Хр. Керефеин, загубил по драматичен начин дуела си с Димитър Георгиев от Златица.

„Вярно е, че се връщаме без златен медал от финалите, но пък сме доволни от момчетата, които дадоха всичко от себе си на тепиха и ни зарадваха със серия от стойностни битки“, отбелязаха след шампионата под Сините камъни от треньорския щаб на отбора.

Макар и без медали, представителите на „Рилски спортист“ „наводниха“ челните десетки в отделните категории. Пети места заеха Методи Методиев (47 кг), Димитър Ковачки (66 кг), Светослав Светославов и Филип Гергинов (73 кг), както и Георги Добрев („Рилски спортист-2000“, 59 кг).

Радослав Клашнов, Васил Иванов и Георги Бошнаков останаха осми съответно при 35-, 47- и 66-килограмовите, Петър Пачев зае 9-о място в кат. 53 кг, а Валентин Димов („Рилски спортист-2000“) оформи десетката в кат. 30 кг.

За най-техничен състезател на надпреварата бе избран Борислав Бръмчев (30 кг, „Ангел войвода“ – Хасково), а приза за най-резултатен борец отиде у Едмонд Назарян (35 кг, „Славия“).

На тепиха сили мериха общо 190 състезатели от 24 клуба от страната.