Почетният гражданин на Благоевград Георги Гайдарджиев със световна титла в канадска борба след допинг скандал

62-21-01-3915511_640_360

Почетният гражданин на Благоевград Георги Гайдарджиев прибави още един златен медал на канадска борба в пребогатата си колекция от отличия. Този път Гайдарджиев спечели световна титла по административен начин и без борба. На шампиона от последното световно първенство му бе отнета титлата заради положителна допинг проба. Във вторник от Световната антидопинг агенция обявиха официално, че и втората проба на грузинеца Гела Арабули е положителна. На същия е отнета световната титла и му е наложена санкция от две години без участие в официални състезания. На 36-ото световно първенство по канадска борба във Вилнюс, Литва, Георги загуби финала от Гела на дясна ръка в кат. до 60 кг. На същото първенство благоевградчанина спечели злато на лява ръка. След наказанието обаче златният медал на дясна ръка отива в ръцете на Гайдарджиев, който вече има в актива си 10 световни титли (2 при юношите и 8 при мъжете) и 7 европейски титли. В последните години благоевградчанинът основа и собствен клуб по канадска борба „Спартак“, който в момента е и водещ в този спорт у нас. Гайдарджиев преди две години постави в Хърватска и рекорд за Книгата на Гинес и едва ли има нещо, което да не е спечелил или постигнал в този спорт, въпреки че е много млад.