Сребро и три бронзови отличия за КК „Дарис“ от „Мемориал Светослав Иванов“

Треньорът Борислав Иванов, който поднови състезателната си кариера, отпътува за ЕП в Истанбул

62-23-01-krasi-1_Daris_memorial

Каратеките на клуб „Дарис“ спечелиха сребърен и 3 бронзови отличия от международния турнир „Мемориал Светослав Иванов“. Треньорът Борислав Иванов гласува доверие на 9 състезатели, а след надпреварата коментира, че момчетата са играли под възможностите си.

Със сребро се окичи Иван Иванов при 10-11-годишните момчета на кумите в кат. до 32 кг. В същата категория бронз завоюва Христо Колешански.

Вилхем Вилхемов също спечели бронзово отличие на кумите в кат. +40 кг.

Най-добре от каратеките от „Дарис“ в дисциплината ката се представи Християн Василев, който спечели бронзов медал при родените 2006 година.

Треньорът Борислав Иванов, който поднови състезателната си кариера, отпътува за Турция, където от днес започва участието си на европейското първенство в Истанбул. Многократният медалист на България от големи първенства ще търси място в топ 5 и квота за първите Европейски олимпийски игри в Азербайджан в категория до 68 кг. Записани за участие в тази категория са 34 каратеки, като в зависимост от жребия за медал ще са нужни най-малко 5 победи.