Огнеборците от Разлог №1 на областно състезание, първо място грабна Борис Захов от Сандански, втори остана Славчо Трайков

Filed under: Актуално от днес,Благоевград,Разлог |

Нов спасителен отряд в Благоевград отваря 14 свободни места

96-04-01-spasitelen2

Пожарникарите от Разлог грабнаха първо място на традиционното  областно състезание по пожароприложен спорт в Благоевград. На второ се класираха огнеборците от Петрич, а трето място заеха пожарникарите от Сандански. Ежегодното състезание стартира в 9 часа вчера сутринта в двора на пожарната в Благоевград. Участваха  всичките 6 районни противопожарни служби: Благоевград, Банско, Разлог, Гоце Делчев, Петрич и Сандански. Надпреварата включвше  четири дисциплини: щурмуване 4-тия етаж на учебната кула, 100-метрова пътека, бойно разгръщане от мотопомпа и щафета 4 х 100 метра. При индивидуалното класиране първо място грабна Борис Захов от Сандански, на второ се класира Славчо Трайков, също от Сандански, и трето място зае Давид Гълъбов от Разлог. „С тези състезания се цели да се провери нивото на професионалната подготовка и физическа натренираност на състава. От най-добрите в надпреварата ще бъде формиран представителният отбор на област Благоевград, който ще участва в зоналното състезание в Дупница на 15 май“, каза Георги Пармаков, директор на Областно управление „Пожарна безопасност и защита на населението”. Победителите получиха купи, предметни и парични награди. „В момента се провежда конкурс за 14 свободни места в 6-те поделения, интересът е много голям, не само че няма съкращения, но се правят осем големи спасителни отряда в областните градове, един от тях е Благоевград“, допълни Пармаков. Така в Благоевград ще има нов спасителен отряд. След първата дисциплина – щурмуването на учебната кула, състезанието се пренесе на стадиона в село Покровник, където се проведоха останалите три дисциплини. През последните години състезанието по пожороприложен спорт неизменно се печели от огнеборците от град Сандански. Тази година обаче те заеха третото място.

Снимката:  Надпреварата включвше няколко дисциплини.