Бобовдолец отива в затвора, след като преди 3 г. е бил спипан да превозва нелегален алкохол. Състав на Районен съд – Дупница с председател Eли Скоклева призна подсъдимия Димитър Б.Н. за виновен в това, че на 9 февруари 2012 г. на разклона на пътя за с. Паничарево в лек автомобил „Опел Тигра” с кюстендилска регистрация е държал алкохолни напитки без бандерол, какъвто се изисква по силата на Закона за акцизите и данъчните складове и за които неплатеният акциз е в размер на 344,63 лева. Алкохолът е бил в 10 пластмасови бутилки от по 10 литра, на обща стойност 500 лева. Случаят е немаловажен с оглед стойността на акциза и миналите осъждания на обвиняемия, което е престъпление по един от членовете в Наказателния кодекс. Съдът наложи на безработния и осъждан обвиняем наказание шест месеца „лишаване от свобода” при първоначален строг режим, което да се изтърпи в затворническо общежитие от закрит тип.
Изправеният на подсъдимата скамейка бе осъден още да заплати 491,82 лева разноски по делото. Освен това отнема в полза на държавата тубите, съдържащи алкохолна смес, които след влизане в сила на присъдата да бъдат изпратени на Агенция „Митници” за унищожаване. Присъдата може да се обжалва и протестира пред Кюстендилския окръжен съд в 15-дневен срок.
Снимката Eли Скоклева