„Германея” загуби от ЦСКА с 0:3, но остави добри впечатления на „Армията”

234-14-02-CSKA_S.banya-2

В мач от 12-ия кръг за първенството на ЮВГ отборът на „Германея” (Сапарева баня) загуби с резултат 0:3 от ЦСКА на „Армията”. Две от попаденията бяха реализирани от направилия официален дебют за тима Момчил Цветанов още във 2-рата и 17-ата минута, а Костадин Хазуров оформи крайния резултат в самия край на срещата. ЦСКА игра в тренировъчно темпо и постигна петата си класика в първенството без особени усилия.

В състава на „Германея”, воден от Николай Николов-Чезето, титуляри бяха мексиканският халф Диего Андраде и бившият нападател на „Пирин” (Бл), „Беласица” и „Велбъжд” Георги Даскалов. Осезателно бе отсъствието на освободените ден преди срещата Цанко Томов и Мариян Ловков и контузените Фаик Таиров, Антон Мангурев, Асен Васев и Георги Мирчев. 35-годишният Петър Кепов с капитанската лента беше достоен пример за колегите си. Не спря нито за миг на терена, ръководеше отлично защитата, изградена от млади футболисти, и намираше време да участва при изграждането на атаки пред вратата на армейския тим. Това всъщност бе третият официален мач на Петър Кепов срещу ЦСКА в кариерата му – по веднъж с фланелката на „Марек” и „Малеш” (Микрево) за Купата на България и сега с фланелката на „Германея) в официална среща за първенството на ЮВГ.

ЦСКА започна мача с бърз гол, след като Цветанов откри още във 2-рата минута. Витанов изведе Головодов в наказателното поле, крилото центрира, но младият Николай Арсов от гостите изби с крак. Топката се издигна високо, а Цветанов я посрещна от воле с левия крак. Последва рикошет и гол – 1:0 за ЦСКА. Малко след това пък Витанов стреля от наказателното поле, но топката премина на сантиметри от гредата в аут.

В 17-ата минута Головодов направи добър пробив отляво и шутира с десния крак. Вратарят на гостите Евгени Спасов изби кълбото, но то попадна у Цветанов, който го укроти атрактивно във въздуха и с техничен шут с левия крак реализира за 2:0.

Армейците постепенно намалиха темпото на игра. Колегите им от „Германея” се бяха настанили стабилно в собственото наказателно поле и разчитаха на контраатаки. ЦСКА постепенно намали оборотите. Те напълно доминираха, като най-активни бяха Динчев и Цветанов по дясното крило. Хазуров пък донякъде бе обезличен от бранителите на „Германея”.

В началото на второто полувреме резервата Узунов бе близо до гола, но силният му шут по земя попадна право в ръцете на вратаря Евгени Спасов. ЦСКА вдигна оборотите и направи няколко пропуска чрез Цветков, Аясс, Витанов и Йордан Йорданов, които не бяха точни отблизо.

„Германея” отправи първия си точен удар в 81-вата минута. Опитният Даскалов успя да шутира с левия крак от 14 метра, но твърде слабо и Господинов спаси. В 84-тата минута Чорбаджийски вкара гол за ЦСКА, който обаче бе отменен заради засада. 60 секунди по-късно резервата на „Германея” Георги Везенков пропусна много добро положение, след като стреля право в Господинов от десетина метра. В самия край на срещата Витанов отне топката в средата от Златко Богоев, изведе Хазуров с хубав пас отдясно в наказателното поле и таранът реализира с плътен удар по земя в обратния ъгъл за крайното 3:0.

След последния съдийски сигнал феновете на ЦСКА аплодираха бурно играта на футболистите на „Германея” (Сапарева баня), като се чуваха възгласи „Браво, момчета!”.

Този мач изгледаха от официалната ложа кметът на община Сапарева баня Сашо Иванов и заместникът му Васил Маргин-хора, достойни за уважение заради положителното им отношение към развитието на футбола в града.

След мача треньорът на „Германея” Николай Николов заяви: „Всички знаем къде трябва да бъде ЦСКА. Разликата между тях и останалите е огромна. Началото за нас е трудно, малък клуб сме, но ще се стабилизираме и очаквам да се качим поне до 10-то място. За пари ще говорим след кметските избори. Благодарение на кмета „Германея” участва във „В” група”, сподели Николай Николов.