„Германея” надигра тотално столичния „Септември”, но загуби след случаен гол

259-14-01-N.Nikolov

Четвъртфиналният мач за купата на АФЛ между отборите на „Германея” (Сапарева баня) и „Септември” (София) започна равностойно. Проливният дъжд беше направил терена доста тежък, което пречеше на футболистите от двата отбора да покажат истинските си възможности. Първи имаха шанс за отбелязване на гол футболистите на „Германея”. В 4-тата минута мексиканецът Диего Андраде след самостоятелен рейд отдясно преодоля трима от колегите си от гостуващия тим и насочи кълбото по диагонал, но то излезе в аут. До края на срещата имаше повече битки в средата на терена и до реално чисто голово положение не се стигна.
През втората част на срещата по-мобилизирани излязоха футболистите на столичния „Септември”. В 53-тата минута защитата на домакините сякаш беше заспала и при центриране Христо Спасов беше оставен непокрит и той не сгреши срещу вратаря Кристиян Георгиев за 0:1. От този момент нататък инициативата поеха футболистите на домакините, но Радостин Джугански, Георги Везенков, Златко Богоев отблизо не бяха точни срещу вратаря Емил Петров. Най-чистите голови положения проиграха Везенков, след като след негов удар топката кацна на напречната греда, а Богоев от 3 метра с глава накара стража Емил Петров да покаже истинските си възможности. Като непростим се определя и пропускът на Димитър Мавродиев, който след избита топка от гостите не успя да отклони кълбото в опразнената врата. В продължението на мача след центриране от ъглов удар Жорж Георгиев от 3 метра изпрати топката в аут.

„Показахме старите си слабости в този мач и загубихме със случаен гол, вместо да се поздравим с убедителна победа и да продължим по пътя за купата на АФЛ. В този мач дадох шанс на футболисти, които по различни причини бяха играли в по-малко срещи за първенството на ЮВГ”, сподели старши треньорът на „Германея” Николай Николов.

Снимка: Николай Николов