„Чико“ (Бяга) надбяга „Велбъжд“ под Хисарлъка и му нанесе пето поредно поражение в Югозападната „В“ група

Filed under: Uncategorized,Спорт |

Кюстендилският тим приключи с класическа загуба есенния полусезон, ще зимува на 12-о място само с 4 победи

261-14-03-krasi2-1_Velb

С класическо поражение отборът на „Велбъжд“ приключи есенния полусезон във „В“ югозападната футболна група. Кюстендилци бяха надиграни на собствен терен от новака в групата „Чико“ (Бяга) и регистрираха пета поредна загуба и седми пореден мач без победа. Така кюстендилци записаха един от най-слабите си полусезони досега в шампионатите.

Двубоят на стадион „Осогово“ започна с натиск на домакините и нищо не предвещаваше такъв резултат 0:3 след последния съдийски сигнал. Въпреки създадените положения пред вратата на противника кюстендилци не успяваха да се възползват от тях и да направят безпомощен вратаря на гостите Петър Стоичков. Най-чистата ситуация за домакините пропусна Денис Шаранков в 15-ата минута, когато ударът на нападателя бе избит от вратаря на „Чико“. В ответната атака гостите отвърнаха, но ударът на Милушев от границата на наказателното поле бе спасен от Кирил Кирилов.

Последваха нови силни минути за кюстендилци, които обаче отново показаха неточност в завършващия удар. В 32-рата минута след центриране от корнер Боян Стойнев скочи над всички в наказателното поле, но ударът му с глава мина покрай гредата. Три минути по-късно Кирил Вълов също отправи удар към вратата на гостите, като този път топката премина над напречната греда. Така се стигна до последните минути на първата част, когато в рамките на 3 минути вкараха цели два гола. В 42-рата минута след бърза контраатака Димитър Стоянов бе изведен по дясното крило, центрира и намери непокрития Димитър Дечев в наказателното поле. За нападателя на гостите не бе трудно да преодолее вратаря Кирилов за 0:1. В даденото от съдията продължение отново Дечев се оказа на стрелкова позиция и с хубав прехвърлящ удар удвои преднината за своя отбор.

Очакваният домакински натиск през второто полувреме така и не се състоя, като кюстендилци почти не застрашиха вратата на противника. Гостите контролираха изцяло събитията на терена и в 62-рата минута логично стигнаха до трето попадение. Гола отбеляза Красимир Здравков, който не остави шансове на Кирилов след великолепно изпълнен пряк свободен удар.

Въпреки поредното поражение „Велбъжд“ запази 12-ото място в класирането с актив от 15 точки, а равносметката за кюстендилци през есенния полусезон е 4 победи, 3 равни мача и 9 загуби.

Снимка:  „Велбъжд“ приключи есенния полусезон с класическа загуба.