„Рилски спортист“ рухна в Унгария, падна 77:88 от МБК „Комарно“ и напусна турнира „ФИБА Европа“

Българите останаха трети в групата, „Цмоки“ и „Катая Баскет“ продължават напред

263-14-02-vasil-Samokovskite igrachi...

Приказката за БК „Рилски спортист“ в Европа приключи. Самоковци, които се нуждаеха от задължителна победа срещу словашкия МБК „Комарно“, паднаха със 77:88 и се простиха с мечтата си да продължат в следващата фаза на турнира „ФИБА Европа“. Възпитаниците на Росен Барчовски остават трети в група N, а победителят в групата ще стане ясен след мача между „Катая Баскет“ и „Цмоки“ (Минск) във Финландия.

Срещата с шампиона на Словакия се игра в уютната зала в унгарския град Секешфехервар и бе проследена на живо от около 500 зрители. Те изтръпнаха във втората част от двубоя, тъй като „скиорите“ като на шега взеха преднина от 9 точки за 33:24. Точно в този момент обаче българите позволиха на съперника да се съвземе и след 5 поредни тройки „Комарно“ взе на свой ред удобна преднина до почивката – 48:39.

В третата четвърт домакините продължиха с наказателната си акция отдалеч, а Йордан Бозов и компания сякаш нямаха решение за тактиката на противника. „Рилецо“ все пак опита последен напън в заключителните 10 минути, когато успя да стопи голяма част от изоставането си (75:81), но американците Айзея Юмпинг и Бабатунде Алауоя не позволиха да се стигне до обрат.

Словаците имаха отлична успеваемост от зоната за 3 точки (14/30), взеха борбата под коша (27:25), а и оформиха 20 асистенции срещу 15 на „Рилски спортист“. Това изигра съществена роля за изхода на мача.

За самоковския тим най-полезни бяха Златин Георгиев-Голди (14 точки, 4 борби, 4 асистенции) и Тони Гуджино (12 т., 7 овладени топки и 2 чадъра), а най-резултатен бе плеймейкърът Франк Търнър с 16 пункта.

Вчера подопечните на Барчовски се прибраха у дома, а от днес започват подготовка за тежката визита на един от хитовете в първенството до момента „Берое“. Дуелът в Стара Загора е в събота от 18,00 часа в зала „Общинска“.

На снимката: Самоковските играчи приключиха участието си в Европа, но придобиха ценен опит от силната надпревара.