„Рилски-2” взе първата битка с „Шумен” – 69:65, куп въпросителни за реванша в Делиормана

11-15-02-Adrian Sekulov vkarva...

„Рилски спортист-2” е все по-близо до място в първата шестица на „А” група след трудно 69:65 над „Шумен” в първия бараж. Пред 150 зрители в „Арена Самоков” домакините трябваше да положат големи усилия, за да се справят със съперника от Делиормана. Реваншът пък се очаква да бъде изключително непредвидим. На „скиорите” им е нужна победа или загуба с до 3 точки разлика, за да постигнат основната си цел през сезона.

Шуменци започнаха вихрено срещата и набързо поведоха с 8:0, което озадачи присъстващите в залата. Представителите на рилския град обаче реагираха като ужилени и на свой ред дръпнаха в резултата – 12:9.

До почивката статуквото не се промени (40:34), а в третия период гостите от Северна България не само стопиха изоставането си, но и поведоха с 2 точки. Силни изяви на топреализатора Александър Милов и на Адриян Секулов в заключителната четвърт все пак върнаха усмивките в отбора и съхраниха надеждите на всички в „Рилецо” преди визитата в Шумен.

Милов изпъкна с 22 точки и 6 борби, а 19 пункта, 7 овладени топки и 7 асистенции добави Секулов. За „Шумен” над всички бе Андрей Иванов, който постигна впечатляващ дабъл-дабъл от 27 т. и 17 борби.

Героят за самоковци Алекс Милов пък получи поредното си признание през сезона. 21-годишният софиянец бе избран за най-добър играч на последния кръг от редовния сезон въпреки загубата на съотборниците му от „Левски” със 77:87. Милов записа на сметката си 34 точки, 14 борби и 3 асистенции, оформяйки КПД от 33 пункта.

Снимката: Ивайло Андреев

На снимката: Адриян Секулов вкарва поредните си 2 точки в коша на „зелените”.