„Пирин” (Бл) направи нулево равенство с румънци в първата си контрола за 2016 г.

Pirin-Bl

„Пирин” (Благоевград) стартира поредицата от контроли на турска земя. На базата „Емир Хан“ в Сиде „орлетата“ срещнаха румънския „Волунтари” в здрав мач, който завърши при резултат 0:0.

През първата част двата тима играха равностойно, като си размениха по едно по-опасно положение. В 45-ата минута Александър Башлиев проби по десния фланг, подаде добре на новото попълнение Даниел Генов, който стреля неточно.

През втората част започнаха и смените в двата тима, с което играта се и понакъса. Положенията липсваха, но все пак „орлетата“ бяха по-активни и се опитваха да организират по-често атаки. Ще се запомнят удари на Бенгюзов и Благов, които обаче не намериха целта.

Следващата контрола на „Пирин” е в неделя, когато „орлетата“ срещат полския „Подбескидзе” (oт 15:30 часа).

Съставът на „Пирин” от мача с „Волунтари”: Костов, Башлиев, Сандев, Виячки, Дюлгеров, Николов, Костадинов, Сандански, Тасев, Младенов и Генов. През втората част в игра се появиха Ганев, Попев, Благов, Бенгюзов, Тошев, Божинов, Наков, Креболиев, Карапетров.