Даниел Пехливанов донесе победата на „Вихрен” срещу „Беласица”

Футболистите от Петрич на по-ниско ниво от мача с „Хоризонт”, наставникът Ангел Славков: Седмицата беше напрегната, по-важното е да прилагаме в контролите наученото

26-15-02-Vihren

В четвъртия си контролен мач от зимната подготовка отборът на „Вихрен” премери сили с този на „Беласица” на градския стадион в Сандански. Около 200 зрители при благоприятно слънчево време наблюдаваха от трибуните това съседско дерби.

Срещата бе равностойна през първите 15-ина минути на мача. Първата сериозна опасност възникна в 16-ата минута, когато след центриране пред наказателното поле на гостите Венцислав Стоянов с глава отклони опасно топката към вратата на „Беласица”, но вратарят Благой Стоянов изби кълбото майсторски в корнер.

26-15-02-Belasitsa

Две минути по-късно Даниел Пехливанов овладя топката далеч пред наказателното поле на гостите, насочи се фронтално, излъга изпречилите му се футболисти на „Беласица” и с левия крак от 7-8 метра насочи кълбото в далечния ъгъл на Благой Стоянов за 1:0. В 22-рата минута Венцислав Стоянов изведе Смилян Златанов пред наказателното поле на гостите, последният видя излезлия напред страж на петричани и го прехвърли, но топката прелетя над вратата в аут. В 34-тата минута наставникът на петричкия тим Ангел Славков извърши принудителна смяна на контузения Валентин Костов с Иван Танчев. Появиха се и някои неадекватни отсъждания на съдиите и това предизвика напрежение сред  треньорския щаб и футболистите на терена.

През втората част на мача бе даден шанс за игра на останалите футболисти от резервната скамейка. В 47-ата минута Илиян Митрев проби от ляво защитата на „Беласица”, центрира остро и Димитър Наков отклони кълбото в корнер. Влезлият в игра юношески национал Запро Динев внесе острота и свежест в играта на гостите. В 66-ата минута той тръгна фронтално към вратата на домакините, преодоля майсторски опитния Ивайло Иванов от „Вихрен” и със страхотен шут озори вратаря Захари Димитров, който изби топката. В добавката Васил Василев не успя да отклони топката в мрежата и да изравни резултата. До края на срещата не се стигна до нищо опасно и пред двете врати.

За отбелязване е фактът, че за разлика от мача на футболистите на „Беласица”, който изиграха отлично в изминалата сряда в македонския град Струмица срещу елитния „Хоризонт” (Турново), то в срещата си срещу „Вихрен” те не бяха на нужното равнище. След двубоя се разбра от старши треньора Ангел Славков, че седмицата е била доста напрегната и с тежки интензивни тренировки. „За мен по-важното е да прилагаме в контролните срещи това, което сме учили по време на заниманията. Контролните мачове са, за да отстраняваме негативното и да влагаме това, което ще ни служи в официалните срещи за първенството на ЮВГ”. Следващият мач на „Беласица” ще бъде на 10 февруари (сряда) срещу „Септември” (Симитли)”.